Buduj majątek z oszczędności

Buduj majątek z oszczędności, ciągle to powtarzam w moim zespole. Ostatnio napisałem artykuł co wyróżnia najlepszych handlowców, bo tacy serio budują poważny majątek. Kiedy pracujesz w oparciu o wynagrodzenie success fee, czyli nie otrzymujesz stałego wynagrodzenia, a jedynie część prowizyjną uzależnioną od wypracowanych wyników, to oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze musisz ogarniać zarządzanie finansami i pisałem o tym w artykule umiejętne zarządzanie finansami. Po drugie, jeśli zostajesz w branży na dłużej to jest to prawie, że pewne że zaczniesz generować nadwyżki finansowe. Na początku będziesz oszczędzać, a później inwestować.


Buduj majątek z oszczędności


Czym się różni oszczędzanie od inwestowania. Żeby zacząć to drugie, najpierw musi się spełnić to pierwsze i jest to żelazna zasada jaką ja stosuję w moim budżecie. Jestem tym typem, który uważa, że handlowiec powinien potrafić tak zarządzać swoimi finansami, aby móc oszczędzić pieniądze. Czy to trudne? Nie, to proste, szczególnie jeśli zrozumiesz, że niezależnie, czy zarabiasz dużo, czy mało w każdym miesiącu powinieneś oszczędzać. Odkładając każdego dnia trzydzieści złotych, czyli równowartość zakupu obiadu, oszczędzić w każdym tygodniu dwieście dziesięć złotych. Co oznacza, że w miesiącu oszczędzić dziewięćset złotych, w każdym roku dziesięć tysięcy osiemset. To jest tyle, na ile każdy w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić. A teraz pomnóż tą kwotę razy X i ten X dopasuj do wysokości swoich zarobków. Ile możesz oszczędzić w każdym miesiącu? Dużo, zaufaj mi, że możesz oszczędzać dużo. Tu powyżej to tylko przykład, wystarczy zacząć i następnie trzymać dyscyplinę.


Dlaczego warto budować majątek?


Ten świat jest tak zbudowany, że zbudowany majątek wyznacza Twój status społeczny. Nie podejmuję tu akademickiej dyskusji, czy to dobre, czy nie. Wierzę, że warto mieć w życiu zasady i pisałem o tym w artykule odwołaj się do wartości. Wiem też, że bez zbudowanego majątku nie będzie mnie stać na wiele marzeń w życiu, na lepszą edukację mojej córki, na lepsze i często wygodniejsze życie. Aby to się wydarzyło, trzeba najpierw mieć pomysł na siebie, następnie ciężko pracować, następnie oszczędzać i dopiero zacząć inwestować. W co ja inwestuję? Oczywiście w nieruchomości. Nie znam się tak dobrze na niczym innym, więc korzystam ze swojej wiedzy, doświadczenia i wypracowanych kontaktów.


Wszystko po kolei


Rekrutuję do mojego zespołu MNP Super Team. Na rozmowie zjawiają się różne osoby. Często powtarza się jeden schemat. Chcę szybko i dużo zarabiać. Ja się pytam wtedy, ile sobie dajesz czasu? Jakiego czasu słyszę w odpowiedzi. Klasyka młodych ludzi, nie mających pojęcia o tym, że na wszystko trzeba zapracować. Ja wiem, że kolejny dwudziestolatek wydał swoją linię ubrań i jego zdjęcia na Instagramie ogląda mnóstwo osób. Tylko, że nie tak wygląda życie wszystkich ludzi. Życie większości ludzi polega na pracy, zarabianiu, oszczędzaniu i inwestowaniu. I do tego Cię właśnie zachęcam. W pewnym momencie duże pieniądze przychodzą same, wszystko zaczyna się składać w całość, a włożony trud zaczyna się pięknie spłacać. Zaufaj mi, tak właśnie wygląda życie. Mój kolejny artykuł to jak być pewnym siebie.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentJak być pewnym siebie - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] razem napisałem artykuł o tym, abyś budował majątek z oszczędności. To ważny wątek, dziś skupię się na tym jak zbudować pewność siebie opartą o silne […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha