Nie wiesz co zrobić? Odwołaj się do wartości!

Odwołaj się do wartości, to zawsze sobie mówię, kiedy nie wiem, co powinienem zrobić w danej sytuacji. Szef, mąż, ojciec – każda z moich życiowych ról rządzi się swoimi prawami. Ale wszystkie je łączy wspólny grunt: wartości. To one umacniają mnie i dają możliwość realizowania się na danej płaszczyźnie. Jakie więc są najważniejsze wartości w życiu człowieka? Myślę, że każdy z nas zadawał sobie to pytanie przynajmniej raz w życiu. Różnimy się od siebie pięknie i każdy z nas posiada własny, indywidualny system wartości. Wartości normują wszystkie wymiary naszego życia. Myślę, że dzięki temu łatwiej nam określić co jest dla nas ważne i co wyznacza nam cel w życiu i jakimi sposobami chcemy go osiągnąć.

Próbowałem wytłumaczyć sam sobie dlaczego akurat te, a nie inne wartości są dla mnie najważniejsze. Najprawdopodobniej kluczowe znaczenie miało środowisko, w którym się wychowałem, ale także doświadczenia życiowe i te które związane są z pracą. Oczywiście sytstem wartości kązdego z nas jest dynamiczny i ulega zmianie w zależności od tego, w którym miejscu obecnie jesteśmy w życiu. Ja stoję w takim punkcie, że już wiem że ważniejsze są w życiu znaki zapytania niż ciągłe wykrzykniki. Ciężko pracuję, ale nauczyłem się, że odpoczynek i czas spędzany z rodziną są bardzo ważne. Ostatnim razem pisałem o trzech rutynach skutecznego handlowca, dziś opowiem o wartościach w życiu każdego sprzedawcy.


Odwołaj się do wartości


Można zapytać czy świat bez wartości moralnych mógłby normalnie funkcjonować i czy życie toczyłoby się bez przeszkód? Każdy z nas jest inny, nie ma co do tego wątpliwości.  Znam ludzi, dla których najważniejsze będzie życie na bardzo wysokim poziomie, inni kochają drogie samochody a inni jedyny sens życia widzą w weekendowych zabawach. I dobrze, że tak jest. Każdy ma własne pole do działania i realizowania się. Myślę, jednak, że dla ogromnej większości z nas praca, rodzina i uczucia stanowią priorytet w życiu. Jestem zwolennikiem  teorii, że w życiu należy za wszelką cenę  szukać swoich wartości, tych które nas określają, czyniąc nas wyjątkowymi. One pomagają w życiu robić to, co sprawia nam prawdziwą satysfakcję i czyni nas szczęśliwymi ludźmi.


Nie ma ludzi idealnych ale dążenie do doskonałości stanowi mój priorytet


Niesprzyjająca za oknem aura skłoniła mnie do przemyśleń. Siedząc w moim biurze, obmyślając kolejną strategię dla naszego MNP Super Team zastanawiałem się nad zasadami, którymi kieruję się w życiu. Okazuje się, że ten niespsany kodeks jest bardzo rozległy. Pomaga mi utrzymać w ryzach moje emocje ale zwiększa też pewność siebie. Pracując od 18 lat w branży sprzedażowej nabrałem wielkiej pokory do  zycia. Nigdy nie oglądam się za siebie, nauczyłem się akceptacji i pracy, która jest nie tylko moim źródłem dochodu, ale spełnieniem marzeń o sukcesie. Jestem typowym długostansowcem. Nie poddaje się, walczę o siebie i swój Team. Dałem też sobie prawo do popełniania błędów, a co ważniejsze daję to prawo również innym. Wiem, że nie ma ludzi idealnych ale dążenie do doskonałości stanowi mój priorytet.


Mój przepis na odpowiednie wartości


Przez lata pracy nad sobą, nauczyłem się odpowiedzialności za swoje słowa. Nie rzucam słó na wiatr. Umiem manifetysować swoje zdanie, potrafię się chwalić sukcesami – bo wierzę, że sukces jest zaraźliwy. Chcę, żeby ludzie widzieli i doceniali moją solidność. Uczciwie podchodzę do swoich klientów, wspólpracowników, rodziny ponieważ wierzę w uczciwość w stosunku do siebie i innych. Kiedyś Profesor Bartoszewski powiedział: “Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”. Nie kuszą mnie łatwe pieniądze i wizja sukcesu bez cieżkiej pracy. Nie chodzę na skróty, wierzę, że na zaufanie trzeba sobie zapracować, a ja robię wszystko żeby być wiarygodnym. Bardzo często słucham swojej intuicji. To taka moja mieszanka wybuchowa skladjąc asię z doświadczeniai kręgosłupa moralnego.

Lubie sport i stawiam na ludzi dla których sprawność fizyczna jest bardzo ważna. Dzisiaj jestem na etapie, że wiem, że wszystko dziej się po coś. Nie daję już tak łatwo podcinać sobie skrzydeł. Dbam o siebie i swoją rodzine. Nie zagładam w okna innych, równocześnei stawiam granice swojej prywtności. Moja żona, oraz córka – są dla mnie najważniejsze w życiu. Umiem docenić to, co mam, pamiętając że w życiu różnie bywa.


Wzmocnij samoocenę


Mam takie ćwiczenie, które wykonuje każdego dnia przed snem, wymieniam najważniejsze rzeczy które udało mi się danego dnia zrobić. To bardzo wzmacnia poczucie wartości. Nauczyłem się cierpliwości. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie próbował wytrącić nas z równowagi – współpracownik czy klient, czy konkurent z branży. Dlatego wysoka samoocena w połączeniu z odpowiednimi wartościami pomaga zachować spokój. Spokój w nieruchomościach jest ważny, moi klienci płacą mi za umiejętność zachowania go w najtrudniejszych sytuacjach. Zapoznaj się z moim kolejnym artykułem i poznaj mój przepis na sukces.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentPoznaj mnie na YouTube - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Odwołaj się do Wartości – ponadczasowe wskazówki na dobre życie […]

Trzy rutyny skutecznego handlowca - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Trzy rutyny skutecznego handlowca – zasada numer trzy. Klient to nie jest dobro nabyte. Zadaniem każdego handlowca jest szukanie nowych klientów i utrzymywanie stałych relacji z obecnymi w naszych działaniach. Błąd jaki popełniają mało doświadczeni handlowcy jest taki, ze skupiają się na pozyskiwaniu nowych relacji klientowskich raz na jakiś czas, zamiast robić to rutynowo – codziennie. Dlatego tak ważne jest, aby mieć pomysł na siebie, pomysł na pozyskanie klientów. W mojej firmie nazywamy to MNP Lead System. Musisz mieć usystematyzowane zródła generujące kontakty do potencjalnych osób. Ile masz ich dzisiaj? Czy jest nim tylko telefon? Wyobraź sobie, że ja nie dzwonię do klientów. Mam taki komfort, że sami się ze mną kontaktują. Stworzyłem mój autorski system, dzięki któremu buduję każdego dnia nowe kontakty. Zbuduj go dla siebie, uwierz mi że oto działa. Przeczytaj mój następny artykuł odwołaj się do wartości. […]

Przepis na sukces - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Ty zarządzasz własnymi celami, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Ostatnim razem pisałem o wartościach w biznesie, dziś przedstawię Ci mój przepis na […]

Buduj majątek z oszczędności - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] czy to dobre, czy nie. Wierzę, że warto mieć w życiu zasady i pisałem o tym w artykule odwołaj się do wartości. Wiem też, że bez zbudowanego majątku nie będzie mnie stać na wiele marzeń w życiu, na […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha