Przepis na sukces

Każdy handlowiec chce, potrzebuje i dąży sukcesu. Dlatego, znajdź swój własny przepis na sukces. A jeśli nie chcesz tego zrobić, to widocznie nie jest branża dla Ciebie. Nie można pracować w systemie opartym o success fee i nie oczekiwać wielkich rzeczy. Im szybciej to zrozumiesz, tym łatwiej będzie Ci osiągać kolejne cele zawodowe. Z perspektywy czasu uważam, że można zarządzać kilkoma celami jednocześnie. Napisałem zarządzać? Tak, nie pomyliłeś się, dobrze czytasz.

Celami się zarządza. Dzięki temu masz szanse zdiagnozować obecną kondycję swojej firmy, ale również przewidywać przyszłe wydarzenia i dokonywać lepszych decyzji biznesowych. Cele trzeba ustanowić, wdrożyć w życie i nadzorować. Tylko tyle, zawsze działa. U mnie od wielu lat. I jeszcze jedno. Zapamiętaj to na zawsze, jesteś CEO własnej firmy – ta firma nazywa się tak jak Twoje imię i nazwisko. Ty zarządzasz własnymi celami, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Ostatnim razem pisałem o wartościach w biznesie, dziś przedstawię Ci mój przepis na sukces.


Zapisz swoje cele


Każdy cel powinien mieć termin realizacji. Czy wiesz, że tylko 3% ludzi na świecie zapisuje swoje cele. A przecież taki zapis podwaja nie tylko twoją motywację do działania, ale zwiększa poczucie odpowiedzialności, za to co chcesz osiągnąć albo zrealizować.  Zapisanie celu powoduje, że kotwiczysz go głeboko w sojej głowie. Kiedy zaczynasz spisywać swoje cele, osadzasz je głęboko w swoim umyśle. Pamietasz o nim, skupiasz na nim całą uwagę i z duzym prawdopodobieństwem osiągniesz go. Cel zapisany, to cel konkretny.

Marzenia nie powinny pozostawać tylko w sferze marzeń. Twoim zadaniem jest zrobić wszystko żeby stały się rzeczywistością. Pamiętam jak pracowałem w korporacji i rozmawiałem z handlowcami, za których wyniki byłem odpowiedzialny. Pamiętam te rozmowy, kiedy większość z nich uświadamiała mnie, że nie muszą zapisywać swoich celów, ponieważ mają je w głowie. No racja, ale mentalnie nie o to chodzi. Różnica pomiędzy zapisanym celem, a nie zapisanym polega na tym, że ten ostatni nie jest dla Ciebie już tak ważny.


Zacznij działać


Papier przyjmie wszystko, każdy twój wpis, każdy cel. Życie potrafi to jednak szybko zweryfikować. Pokażę Ci jak pracuję z moim MNP Super Team. Nasz zespół pracuje na przychodzie, więc naturalnym pytaniem z mojej strony jest ile chcesz zarabiać? Następnie liczymy ile dany Real Estate Agent musi sprzedać lub kupić z klientami nieruchomości, oraz na jakiej marży, aby ten cel zrealizować. Jest to  prosta i skuteczna metoda. Wyznacz sobie drogę do osiągnięcia finansów, o jakich marzysz.

To jest jednak połowa drogi. Teraz trzeba zaplanować działania, które pozwolą zrealizować ten cel. My w naszej firmie stosujemy nasz autorski system MNP Lead System. Każdy z nas pracuje nad pozyskiwaniem kontaktów do potencjalnych klientów. W tym momencie wiesz już wszystko. Znasz swój cel, znasz drogę do jego realizacji. Zaczyna się rzecz najtrudniejsza. Musisz to wdrożyć w życie, musisz zacząć działać. Nie wychodzi, chcesz rezygnować? Czegoś innego oczekiwałeś od życia? Pamiętaj – chcesz wyjątkowego życia – musisz pracować ponadstandardowo. Zacznij działać, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Zaszczep w sobie kreację sukcesu i precyzuj na czym Ci konretnie zależy.


Sprawdzaj wyniki


Jeden z Prezesów banków, z jakimi miałem okazję pracować, zawsze mawiał: wyznacz cel i go mierz precyzyjnie, aż go osiągniesz.  W praktyce chodzi o to, aby umieć samemu przed sobą sprawdzić, czy moje pomysły się sprawdzają, czy dzięki nim jestem bliżej celu. Czasami trzeba coś skorygować, wymyśleć coś nowego, na tym polega praca w środowisku sprzedażowym. Trzeba ciągle kombinować, oraz być kreatywnym. I to jest w tym piękne. Zawsze to mówię, praca handlowca to zawód dla zdeterminowanych i inteligentnych ludzi, ponieważ inni się tu nie sprawdzą. Sprawdzaj więc swoje postępy.

“Cele, które nie są zapisane, są tylko życzeniami”. Wewnętrznie nie weźmiesz za niego odpowiedzialności. Stawiaj cele, bądź ambitny. Jest taka metoda, którą bardzo lubię dla handlowców pracujących na przychodzie. W każdym roku podwój swoje cele. Brzmi ambitnie? A czego oczekujesz od życia? Twój przepis na sukces musi być ambitny. Powodzenia! Przeczytaj mój kolejny artykuł co wyróżnia najlepszych handlowców.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentUmiejętne zarządzanie finansami - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Przepis na Sukces – przeczytaj i wdróż w swoje życie […]

Co wyróżnia najlepszych handlowców? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] mocnym kręgosłupie moralnym i twardych czterech literach. Pisałem min. o tym w ostatnim artykule przepis na sukces. Co więc wyróżnia najlepszych handlowców? Dobry handlowiec jest odporny na silne argumenty na […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha