Zasada sześćdziesięciu sekund

Oceniamy książkę po okładce i to jest fakt, z którym nie będziemy polemizować. Zasada sześćdziesięciu sekund jest tym, czym okładka dla książki. Mózg człowieka wyrabia sobie  pierwsze wrażenie na temat osoby, z  którą właśnie się widzi w zaledwie dwie sekundy. W oka mgnieniu tworzy 50% wizerunku, a całą resztę kończy w ciągu 30 sekund. W psychologii nazywamy to zjawisko efektem pierwszego wrażenia. Masz jedną szansę, aby wzbudzić podziw. Jeden moment, aby przekonać do siebie kupującego, bądź sprzedającego. Ostatnim razem pisałem o tym dlaczego rób swoje jest lepsze, niż patrzenie na inne osoby, dziś zapraszam Cię do wpisu na temat tego jak zjednać sobie klienta przez pierwszą minutę spotkania.


Pierwsze wrażenie jest jedocześnie ostatnim wrażeniem


Zasada sześćdziesięciu sekund, czyli pierwsze sześćdziesiąt sekund oznacza twoje być albo nie być. W branży usługowej, szczególnie w zawodzie agenta nieruchomości, nie ma miejsca na błędy. Musisz być jak saper, zawsze gotowy do startu, przygotowany, przewidujący. Pomylisz się raz, a twoje szanse spadną do zera. Klient nie zaufa temu, kto zrobił na nim złe wrażenie. Zrób zatem wszystko, by było ono jak najlepsze. Właśnie dlatego tak ważne jest z jakim nastawieniem rozpoczniesz prezentacje nieruchomości lub spotkanie pozyskowe.  To od twojego wyglądu zależą losy sprzedawanych produktów. To nasza prezencja podpowiada przyszłemu klientowi, czy  jesteśmy godni zaufania i odnosimy sukcesy. Tak więc zanim sprzedasz nieruchomość, musisz sprzedać sam siebie, ponieważ pierwsze wrażenie jest jedocześnie ostatnim wrażeniem.


Zasada sześćdziesięciu sekund – jak wyglądasz podczas pierwszej prezentacji?


Czy zastanawiałeś się kiedyś czy to jak wyglądasz w pierwszym kontakcie ze swoim potencjalnym klientem może mieć znaczenie dla sukcesu w transakcji? Ma ogromne. Pamiętaj, właśnie tutaj zaczyna się zasada sześćdziesięciu sekund. Twój wygląd zewnętrzny ma niesamowitą siłę przekazu! Odpowiednia prezencja to automatycznie wizerunek osoby  wiarygodnej. Klient widząc Cię pierwszy raz, buduje w swojej podświadomości wizerunek Twojej osobowości, na podstawie tego, co widzi. Nie zaskoczę Cię więc podkreślając, że w moim MNP Super Team kładziemy nacisk na wygląd, aparycję i posturę. Standardy dotyczące ubioru handlowców są dziś wdrożone w większości firm. Jestem zwolennikiem zasady, że na prezentacje i pozyski idziemy krokiem pewnym, wyglądając “like a million bucks”. Modne, stylowe ubrania, drogie dodatki, nienaganna fryzura i pachnące perfumy.

Tak, to nasz klucz do sukcesu. Raz jeden masz szansę powalić  z nóg, a potem już tylko czarna przepaść. Obce są nam krawaty do pasa i spocone czoła. Jeśli wiesz jakie są główne zasady dress codu, to wiesz również  dlaczego to zawsze ja  wygrywam castingi. Zawsze staram się wyglądać tak, aby mój strój wskazywał na mój profesjonalizm. Dzięki temu sprawiam wrażenie osoby panującej nad wszystkim, co robię. Jestem żywym dowodem na to, że takie osoby znacznie łatwiej osiągają sukces w sprzedaży.


Bądź pewny siebie


Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko. Na wizerunek dobrego agenta  składają się także zachowanie, gesty, sposób wypowiadania się, sylwetka. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętność, wytrwale ćwicz, rozmawiaj sam ze sobą, posiłkuj się argumentami, znajdującymi potwierdzenie w faktach. Akceptuj siebie. Masz sześćdziesiąt sekund na pokazanie uśmiechu, empatii wobec drugiej osoby, masz minutę aby zrobić na niej piorunujące wrażenie.

Wiesz co ja robię? Zawsze pamiętam: zasada sześćdziesięciu sekund. Zanim wejdę do nieruchomości to minutę wcześniej zaczynam się do siebie uśmiechać, zmieniam moją twarz w twarz osoby, jaką chciałby widzieć każdy człowiek – twarz zadowolonego człowieka, pewnego siebie agenta, który pomoże rozwiązać każdy mój problem. Wiele lat temu byłem starszym marudą widzącym wiele obszarów mojego życia w czarnych barwach, dziś wiele osób uważa mnie za życiowego optymistę – ja to w sobie wypracowałem. Ludzie pewni siebie, wierzący w swoje możliwości, osiągają więcej, niż ci, którym tej pewności brakuje. Zapraszam Cię do kolejnego artykułu na temat umiejętne zarządzanie finansami.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentRób swoje - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Określ swoje codzienne aktywności, jakie musisz podejmować, aby odnieść sukces w swojej branży. I rób to każdego jednego dnia. Niezależnie od warunków pogodowych, sytuacji w kraju i na świecie – rób swoje każdego dnia. Nie patrz na innych, obserwuj rynek, wyznacz swoje cele i rób swoje każdego dnia. Zapamiętaj, że zawsze spotkasz nie życzliwe Ci osoby, tak niestety jest skonstruowany świat. Teraz już wiesz, że nie musisz się nimi przejmować, wystarczy im współczuć tak od serca. To da Ci siłę do działania. Po wielu latach zbudowałem w sobie taką moc, że każdy negatywny komentarz konkurencji, czy nieżyczliwych mi osób – buduje moją motywację, siłę do działania, umacnia moją samoocenę. Kiedy innym może podcina to skrzydła, mnie wręcz odwrotnie, buduje i napędza do dalszego działania. Wiem, że to co robię każdego dnia ma sens. I tego Ci życze, rób swoje i nie oglądaj się na innych. Przeczytaj mój kolejny artykuł zasada sześćdziesięciu sekund. […]

Umiejętne zarządzanie finansami - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] najtrudniejsza rzecz, teraz będzie tylko prościej. Ostatnim razem napisałem artykuł na temat zasady sześćdziesięciu sekund i mocy tego działania. Dziś opiszę Ci o tym, dlaczego warto mieć kontrolę nad […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha