Co wyróżnia najlepszych handlowców?

Zawód handlowca wiąże się z wykonywaniem pewnej misji. To trudny zawód, przeznaczony tylko dla najlepszych ludzi o mocnym kręgosłupie moralnym i twardych czterech literach. Pisałem min. o tym w ostatnim artykule przepis na sukces. Co więc wyróżnia najlepszych handlowców? Dobry handlowiec jest odporny na silne argumenty na “nie”. Zawsze to powtarzam, że ten zawód kształtuje charakter. Trzeba być na prawdę silnym człowiekiem, aby ciągle słyszeć negatywną odpowiedź i nadal być zmotywowanym. Ktoś nie chce sprzedać, ktoś inny kupić, jeszcze ktoś inny wycofuje się z transakcji. Szaleństwo. Aby być mistrzem handlu nie wystarczy skończyć dobrej szkoły. Tu praktyka czyni mistrza i pewne cechy wrodzone, których nie można się nauczyć.

Uważam, że najlepsi handlowcy rodzą się z pewnymi predyspozycjami, do wykonywania tego zawodu. Poznałem w swoim życiu setki handlowców i wiem, że wybitnych na pewno łączy umiejętność sprawnego działania i pokonywania wszelkich trudności. Samodzielność, zaangażowanie, dyspozycyjność – to cechy, które wyróżniają najlepszych. Chcesz dołączyć do ich grona? Poznaj tajniki wykonywania tego zawodu. Poznaj cechy, jakie warto pielęgnować, aby być lepszym sobą każdego dnia.


Dbaj o siebie


Wygląd handlowca to połowa sukcesu. Twoja mimika twarzy, gesty, sposób chodzenia, podawania ręki, ubiór – to coś co ma Cię wyróżnić z tłumu, spowodować, że klient Cię zapamięta i zakoduje. Nienaganny wizerunek, zadbane dłonie, tembr głosu – buduje opinię nie tylko o Tobie,  ale także o produktach, które sprzedajesz. W myśl zasady „jak cię widzą, tak cię piszą” sprzedawca powinien odznaczać się nienagannym wizerunkiem, który niewątpliwie buduje opinię o nim. Chcesz być wizytówką swojej firmy, zrób wszystko, że wyglądać jak ktoś, komu można zaufać. Często to powtarzam, Twoje pierwsze wrażenie może być ostatnim, nie zmarnuj więc tego.

Fizyczność handlowca to wielowymiarowy wątek. Od rzeczy wydających się oczywistymi: jak nie palenie papierosów, czy nadużywanie alkoholu,  po dbanie o doskonałą kondycję fizyczną i psychiczną. Chciałbym spać po kilka godzin, bo dzięki temu miałbym więcej czasu na realizację moich celów. Niestety jestem tym typem, który potrzebuje około ośmiu godzin snu każdego dnia, aby trzymać dobrą formę. Jestem też tym typem, który potrzebuje wysiłku fizycznego, aby dać upust emocjom i każdego dnia ze świeżą głowa móc realizować moje zadania. Musisz poznać siebie, aby móc skutecznie o siebie dbać. Pamiętaj o jednym, klienci nie lubią śmierdzących tytoniem agentów nieruchomości, a ludzi otyli kojarzą się z ciężkimi chorobami, bądź lenistwem. Nie chcesz być w żadnej z tych grup.


Rozwijaj się


Zawsze to powtarzam w moim MNP Super Team. Zarobione pieniądze przeznaczaj na rozwój osobisty, dzięki temu będziesz zarabiać jeszcze więcej i tak w koło. Wielu z nas często narzeka na swój obecny styl życia i pragnie zmian. Aby tego dokonać, warto pomyśleć o inwestycji w siebie, która z czasem może okazać się bardzo dochodowa. Podnoszenie kwalifikacji, to nie tylko kolejne studia, czy kursy, to także umiejętność wydawania pieniędzy na zdobywanie nowych doświadczeń, doskonalenie talentów i ciągłe, ciągłe poszerzanie wiedzy. Inwestowanie w swoją wiedzę,  czy biznes daje wielokrotne stopy zwrotu.

W naszym zawodzie klienci płacą nam za sukces. Aby miał szansę się zrealizować musisz mieć doświadczenie, wiedzę i kontakty zawodowe. Nie masz pomysłu na nowe szkolenie? Zostań mistrzem historii o swojej dzielnicy, naucz się jej, znaj wszystkie ulice, zakamarki, sąsiadów, restauracje, lokalnych deweloperów. Rozumiesz do czego zmierzam? Chcesz być najlepszy, musisz mieć wiedzę jak najlepszy handlowiec.


Ciężko pracuj


Przez osiemnaście lat pracy w branży handlowej nauczyłem się, że dobry sprzedawca to ten, który pracuje ciężej od innych. Nie możesz oczekiwać sukcesu pracując kilka gdzie dziennie. Ja wszystko rozumiem. Też chciałbym pracować mało i zarabiać dużo, ale jakoś to się nigdy tak w moim życiu nie poskładało. Jest zupełnie odwrotnie, im więcej pracuję, tym więcej zarabiam i to jest chyba zupełnie uczciwe. Przez sześć ostatnich lat do naszego zespołu dołączyły różne osoby, mieliśmy i dobre i mniej dobre rekrutacje. Wspólnym mianownikiem była jedna kwestia. Osoby oczekujące szybkich i łatwych pieniędzy szybko rezygnowały, bądź my rezygnowaliśmy z ich usług. Dziś mam w zespole osoby pracujące z nami pięć lat i półtora roku i kilka miesięcy. Łączy je jedno. Wiedza, że ich praca przekłada się na zarobki.

Kończę mój dzień zawsze nawykiem odpowiadania na maile klientów, robię to zazwyczaj około 23. Wstaję rano i pierwsze co robię to odpowiadam na te maile, które wpłynęły na moje nocne odpowiedzi. Dwukrotnie więc zaskakuję moich klientów. W nocy, oraz za dnia. Zapewne nie spodziewali się, że odpowiem, napisze, przypomnę się itd. A jednak to robię. Ciężko pracuję i Tobie też to polecam. Uwierz mi, że nie ma innej drogi do sukcesu.


Bądź dobrym człowiekiem


To może oczywista zasada, ale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Wyjątkowi ludzie posiadają wyjątkowy kręgosłup moralny. Życie daje nam wiele pokus, finansowych, fizycznych, mentalnych. Pracuj tak, abyś był w zgodzie z samym sobą, oraz bądź dobrym, uczciwym człowiekiem. Co wyróżnia najlepszych handlowców w tym aspekcie? Ludzie zamożni nie plotkują, nie żywią się życiem innych osób, skupiają się na sobie i własnych celach zawodowych i realizują je każdego dnia. Najlepsi handlowy nie poddają się, nie narzekają, biorą swoje życie za rogi i czują, że żyją. Prawdziwa rywalizacja opiera się na szacunku do dokonań naszych partnerów biznesowych, kolegów z zespołu, oraz branży. Dlatego ludzie sukcesu nie przyrównują się do innych, ani nie umniejszają ich sukcesu. Tak niestety zachowują się tylko słabe, mało odważne i zakompleksione jednostki. Nie bądź taką wersją samego siebie, stać Cię na dużo więcej.


Wyróżnij się z tłumu


Pomyśl. Czym wyróżniają się ludzie sukcesu? Każdy z nich jest wyjątkową osobowością, która nie jest przezroczysta i jednocześnie nie jest kopią innych. Robią to, co do nich należy, a często dużo, dużo więcej. Biorą się z życiem za bary, umiejąc ponieść konsekwencje własnych działań. Stają się odpowiedzialni za siebie i swoich podwładnych. Nigdy nie marnują czasu, mają życiowe cele i dążą do ich realizacji. Nie omijają półek książkowych szerokim łukiem, ciągle mają głód wiedzy. Są konsekwentni i potrafią obiektywnie oceniać wyniki swojej pracy.

Nie liczy się dla nich sam wynik, ale przede wszystkim proces dochodzenia do niego. Praktykują wdzięczność i nie boją się porażek.  Zorientowani na cel, potrafią słuchać i rozmawiać. Stwórz więc najlepszą wersję siebie, która będzie wyjątkowa, unikalna, nie do podrobienia. Wyróżnij się na tle innych, inspiruj się, ale nigdy nikogo nie kopiuj. To, co wyróżnia najlepszych handlowców to – plan, konsekwencja, skuteczność. Trzymam za Ciebie kciuki, działaj. Teraz przeczytaj mój kolejny artykuł buduj majątek z oszczędności.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentDlaczego pracując osiem godzin dziennie nie osiągniesz sukcesu? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Co Wyróżnia Najlepszych Handlowców – czy można to odkryć? […]

Trzy rutyny skutecznego handlowca - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Co Wyróżnia Najlepszych Handlowców – czy można to odkryć? […]

Nie wiesz co zrobić? Odwołaj się do wartości! - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Co Wyróżnia Najlepszych Handlowców – czy można to odkryć? […]

Przepis na sukces - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Co Wyróżnia Najlepszych Handlowców – czy można to odkryć? […]

Poznaj mnie na YouTube - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Co Wyróżnia Najlepszych Handlowców – czy można to odkryć? […]

Sprzedałem nieruchomość za 2 mln w 1 dzień - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Co wyróżnia najlepszych handlowców? […]

Buduj majątek z oszczędności - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] majątek z oszczędności, ciągle to powtarzam w moim zespole. Ostatnio napisałem artykuł co wyróżnia najlepszych handlowców, bo tacy serio budują poważny majątek. Kiedy pracujesz w oparciu o wynagrodzenie success fee, […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha