Rób swoje

Rób swoje i sprzedawaj więcej. Nie oglądaj się na konkurencję, szkoda czasu. Przeciętność nienawidzi wyjątkowości – to stara prawda, którą niejednokrotnie odczułem na własnej skórze. Twój sukces poparty ciężką pracą, boli zawsze tych, którzy go nie odnieśli. Niestety sukces jest zawsze samotny i wiąże się z dezaprobatą, negatywnymi reakcjami, arogancją, złośliwymi komentarzami, próbą pomówień. Jestem aktywnym graczem w branży finansowej 18 lat, z czego od sześciu z sukcesem działam wbranży pośrednictwa (stan na 02.2021) Im wyżej docieram, tym częściej spotykam osoby, które są do mnie z góry negatywnie nastawione. Kamuflując w ten sposób nienawiść do samych siebie, za to, że też mogliby ten sukces osiągnąć, ale ich lenistwo spowodowało, że tylko nic w tym kierunku nie zrobili. Ostatnim razem napisałem artykuł pięć kluczowych cech agenta nieruchomości, dziś opowiem Ci o tym, dlaczego warto koncertować się na swoich celach, zamiast na opinii innych osób.


Rób swoje i sprzedawaj więcej


Dlaczego nie warto przejmować się takimi osobami? Ponieważ to nic nie zmieni. Każda interakcja powoduje kolejny konflikt i podsyca ogień zazdrości wśród tych osób. Psychologowie twierdzą, że takich sytuacjach rozgrywa się zawsze pewien utarty schemat: kiedy stajesz się zauważalny dla innych spodziewaj się pochwał i gratulacji, to Twój pierwszy sukces. Kolejny etap wiąże się z całkowitą negacją twoich dokonań: nadmierna obserwacja (Social Media, filmy, stories, blogi itd.), podśmiewanie, głupie komentarze. Jeśli stoisz twardo na ziemi, nie dajesz się sprowokować, dostrzegasz jak twoi przeciwnicy zaczynają podświadomie Cię kopiować. Ostatni etap, to czas akceptacji Twoich dokonań, przyznanie Ci racji. Stałeś się równorzędnym partnerem, którego trzeba szanować.


Tolerancja to także umiejętność ignorowania


Wiele lat temu, kiedy byłem młodszy i mniej doświadczony, tak po ludzku, nie odpuszczałem nikomu i niczemu. Próbowałem naprawiać takie relacje, rozmawiać, wchodziłem w dyskusję. Dziś wiem, że to nie ma sensu. Rób swoje, to moja żelazna zasada. Nie zmienisz całego świata. Nie pozbędziesz się na zawsze ludzi, którzy chcą zabić w Tobie twój potencjał. Musisz też pamiętać, że tacy ludzie zazwyczaj mają niską samoocenę, boją się wybić i ściągają w dół, tych, którzy stanowią dla nich zagrożenie. Dlatego to, czego ja nauczyłem się, że takim ludziom należy współczuć i omijać dalekim łukiem. Jestem bardzo otwartą osobą, tolerancja jest jedną z naszych wartości w MNP Super Team. Tolerowanie oznacza też ignorowanie w sytuacji, kiedy ktoś Cię atakuje. Gaszenie potencjalnego konfliktu już na samym początku jest najlepszym co możesz zrobić.


Jak to wygląda w moim życiu?


Podam Ci przykład z mojego podwórka. Mam taką praktykę, że komunikuję bardzo szeroko moje sukcesy. Wierzę bardzo w to, że jeśli ja nie powiem całemu światu o tym, jakim jestem skutecznym handlowcem to nikt się o tym nie dowie. W myśl zasady, że jeśli sam się nie docenisz, inni też tego nie zrobią. Żyjemy w tak pięknych czasach, że marketing osobisty to właściwie niezbędna kompetencja biznesowa. Zauważyłem, że  kiedy komunikuję moje sukcesy w Social Media, to zdarzają się osoby to hejtujące. Niestety są wśród nich agenci z innych biur.

Tak naprawdę, to oni wystawiają sobie kiepską opinię przed swoimi klientami, którzy będą widzieli ich zachowanie (tak, w internecie nic nie ginie). Ty z kolei swoją reakcję możesz ograniczyć dousunięcia takiego komentarza, bądź nawet takiej osoby. I uwierz mi działa to jak zimny prysznic. Zawsze. Co ciekawe, część z tych osób następnego dnia wyśle Ci ponowne zaproszenie do grona Twoich znajomych. A nie mówiłem? Nie ma sensu podejmować walki, kłótni. Nie warto bić się z koniem. Trzeba współczuć i ignorować, a finalnie unikać takich osób.


Droga do sukcesu


Przez te osiemnaście lat pracy w środowisku sprzedażowym pracowałem zarówno jako handlowiec na różnych szczeblach zaszeregowania, ale też jako zarządzający mniejszymi i takimi całkiem sporymi (kilkudziesięciu agentów) zespołami sprzedażowymi. To, co jest wspólnym mianownikiem wszystkich moich doświadczeń, to przekonanie, że jeśli stosujesz jedną drogę do osiągnięcia sukcesu i nie patrzysz na innych, to ten sukces przyjdzie sam do Ciebie. To tylko kwestia czasu. Jak nazywa się ta droga? Po prostu rób swoje.


Dyscyplina w działaniu


Określ swoje codzienne aktywności, jakie musisz podejmować, aby odnieść sukces w swojej branży. I rób to każdego jednego dnia. Niezależnie od warunków pogodowych, sytuacji w kraju i na świecie – rób swoje każdego dnia. Nie patrz na innych, obserwuj rynek, wyznacz swoje cele i rób swoje każdego dnia. Zapamiętaj, że zawsze spotkasz nie życzliwe Ci osoby, tak niestety jest skonstruowany świat. Teraz już wiesz, że nie musisz się nimi przejmować, wystarczy im współczuć tak od serca. To da Ci siłę do działania. Po wielu latach zbudowałem w sobie taką moc, że każdy negatywny komentarz konkurencji, czy nieżyczliwych mi osób – buduje moją motywację, siłę do działania, umacnia moją samoocenę. Kiedy innym może podcina to skrzydła, mnie wręcz odwrotnie, buduje i napędza do dalszego działania. Wiem, że to co robię każdego dnia ma sens. I tego Ci życze, rób swoje i nie oglądaj się na innych. Przeczytaj mój kolejny artykuł zasada sześćdziesięciu sekund.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentCo wyróżnia najlepszych handlowców? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Rób Swoje – nie zwracaj uwagi na innych, realizuj swój plan […]

Pięć kluczowych cech agenta nieruchomości - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Nieruchomości to zawsze duże pieniądze. Jeśli chcesz brać udział w tej grze musisz pokazać, że Cię na to stać! Dobry Agent zawsze wygląda jak niedościgniony milion dolarów. Mam świadomość, że moja sprzedaż w dużym stopniu zależy od tego, jak wyglądam i jak prezentuję się przed moimi potencjalnymi klientami. Pamiętajmy, pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zawsze powtarzam to w naszym MNP Super Team, nie oszczędzaj na rozwoju osobistym i ubraniach. Te dwie rzeczy docenią szybko Twoi klienci. Zamożni ludzie lubią zamożnych, jeśli chcesz więc pływać wśród rekinów musisz wyglądać jak rekin. Przeczytaj mój następny artykuł rób swoje. […]

Zasada sześćdziesięciu sekund - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] aby przekonać do siebie kupującego, bądź sprzedającego. Ostatnim razem pisałem o tym dlaczego rób swoje jest lepsze, niż patrzenie na inne osoby, dziś zapraszam Cię do wpisu na temat tego jak zjednać […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha