Dlaczego pracując osiem godzin dziennie nie osiągniesz sukcesu?

Dlaczego pracując osiem godzin dziennie nie osiągniesz sukcesu? Bo jeśli chcesz wyjątkowego życia musisz pracować na nie niestandardowo. Skoro czytasz ten wpis, to znaczy, że rozważasz porzucenie pracy na etacie, bądź już to zrobiłeś. Ewentualnie jesteś moim klientem i lubisz mnie obserwować. W każdym z tych przypadków zastanawiasz się, czy mój sukces można powtórzyć pracując przysłowiowe osiem godzin dziennie? Odpowiem szybko. Nie można. Chcesz prowadzić normalne, ustabilizowane życie? Wybierz normalną pracę. Chcesz mieć wyjątkowe życie? Przygotuj się na trud, pot i łzy. I pracę po kilkanaście godzin dziennie, również w weekendy.

Zapomnij o leniwych porankach i kąpielach z książką w ręku. Nastaw się na pracę, która będzie wymagała od ciebie pełnego zaangażowania. Kluczem do sukcesu jest ciężka praca oraz poświęcenie. Zbudowanie siebie, własnej marki rekompensuje Ci cały trud i zaangażowanie. Ostatnim razem napisałem artykuł umiejętne zarządzanie finansami, dziś opowiem Ci o tym, jak praca po godzinach wpływa wprost na wzrost Twojego wynagrodzenia.


Dlaczego pracując osiem godzin dziennie nie osiągniesz sukcesu?


Zawsze wysoko stawiam poprzeczkę. Wymagam bardzo dużo od siebie i od moich współpracowników. Tłumaczę i powtarzam: nikt za Ciebie nie pójdzie na spotkanie, nikt za ciebie nie napisze tekstu. Nikt, nic za ciebie nie zrobi. Motywuję siebie i innych bo wiem, że chociaż każdy ma inną drogę osiągania swoich celów, to tylko przy pełnej determinacji i zaangażowaniu jesteśmy w stanie wiele osiągnąć. Myślę, że wytrwałość i zaangażowanie to cechy, które każdy z nas ma możliwość wytrenowania w sobie. Determinacja to twoja wewnętrzna siła. Jeśli wypracujesz w sobie ten nawyk staniesz się człowiekiem, który z pełną odpowiedzialnością powie: nie interesuje mnie jakie napotkam problemy, po prostu chcę to robić. Bo jakby się nad tym głębiej zastanowić, to kogo interesują nasze wyzwania? No właśnie, nikogo. Taka perspektywa pozwala zrozumieć, że zamiast narzekać, lepiej wziąć się do pracy i działać.


Detrminacja


Determinacja i sukces zawsze idą tą samą ścieżką. Patrząc z perspektywy czasu jestem przekonany, że wspólną wartością ludzi nastawionych na sukces jest jasne określenie celu i planu działania. Zaczynając pracę musisz być zdeterminowany i wytrwały w swoich dążeniach. Sukcesu nie da się kupić! Działaj, działaj i jeszcze raz działaj. Oczywiście na początku nie będzie łatwo. Efekty twojej  pracy nie przyjdą na pstryknięcie palcem. Musisz cisnąć do granic możliwości. Ja od samego początku każdy nowy dzien traktowałem jak wyzwanie. Każdy dzień miał swój plan i plan jego realizacji. To był mój klucz do sukcesu.


Zaangażowanie


Dlaczego niektórzy mogą pochwalić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami, a inni całe życie zostają z tyłu peletonu? Jeśli lubisz narzekać, nie szukasz nowych perspektyw, nie masz otwartej głowy – bedziesz typowym pracownikiem, który spali się w każdym zawodzie po kilku miesiącach pracy. Marzą ci się nagrody i pochwały ale nic w tym kierunku nie robisz. Zarządzając naszym MNP Super Team, mam świadomość, że szef musi być dla nich wzorem i odnośnikiem. Zawsze przygotowany, gotowy do pracy wierzę, że dzięki temu moi współpracownicy mają tylko dobre skojarzenia z firmą, w której pracują. Uważam, że dobre nastawienie do pracy i do realizacji zamierzonych celów, pomaga osiągnąć sukces.

Dzisiejszy świat mediów społecznościowych kreuje iluzoryczną rzeczywistość – nie jest sprzymierzeńcem osób, które rozpoczynają pracę. Wielokrotnie miałem do czynienia z kandydatami do pracy w naszych firmach, którzy głęboko wierzyli, że świat to wakacje na Zanzibarze, selfie na plaży i zarabianie na reklamach. A gdzie w tym wszystkim miejsce na pracę? Gdzie priorytety, cele, założenia? Ja swoją pierwszą pracę podjąłem jeszcze będąc studentem. Dzięki temu kończąc studia miałem już czym się pochwalić, zdobyłem nie tylko wiedzę ale i doświadczenie. I tak, wiem to na pewno – tylko ciężko pracując, dochodząc powoli do celów, które każdy powinien sobie obrać – osiągnąłem sukces. Maksimum czasu i zaangażowania – pozwoli ci się  wspiąć na szczyt.


Podsumowanie


Pracując osiem godzin dziennie zgadzasz się na normalne życie i normalną pensję. Jeśli masz takie oczekiwania nawet nie myśl o porzuceniu etatu. Jeśli oczekujesz wyjątkowego życia zrozum, że nienormowany tryb pracy, często wielogodzinny jest absolutnym standardem do tego, aby odnieść sukces o jakim marzysz. Ja też czytałem książki o sześcio godzinnym modelu pracy, rozmawiałem z menadżerami którzy wdrożyli takie modele w swojej firmie. Były bardzo dobrze odbierane przez zespół. Do czasu. Kiedy okazywało się, że skrócona praca nie generuje takich dochodów jakich by oczekiwali. Działaj. Przeczytaj mój kolejny artykuł trzy rutyny skutecznego handlowca.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentNajnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha