Pięć kluczowych cech agenta nieruchomości

Praca w tej branży spełniła moje trzy główne oczekiwania – umożliwiła zarobienie dobrych pieniędzy, dała satysfakcję i rozwój. Nie zawsze było łatwo, ale dzięki silnemu zaangażowaniu , determinacji, samozaparciu udało mi się wiele osiągnąć. Dobry Agent to trochę superbohater, który dla dobra innych jest w stanie zrobić bardzo dużo. Czy każdy może zostać Agentem Nieruchomości? Ja uważam, że jest to zawód tylko dla nielicznych. Ludzi z pasją, kreatywnych, otwartych na świat i bardzo przebojowych. Potrafiących pilnie słuchać, doradzać, motywować.

Dobry agent ma pomagać, udzielać wsparcia, gasić pożary i świętować sukces klientów. Agent musi mieć doskonałe zdolności organizacyjne i przywódcze. Musi być ambitny i pewny siebie. Dobry agent nieruchomości idzie zawsze z podniesioną głową, mając tylko jeden nadrzędny cel: dobro swojego klienta, no i swojego portfela. Nie da się ukryć, dla najlepszych w tej branży czekają najlepsze wynagrodzenia. Agent to nie tylko pośrednik w procesie sprzedaży. Jakie zatem  kluczowe cechy wpływają na sukces Agenta Nieruchomości?


Determinacja


To umiejętność postawienia sobie konkretnego celu i dążenie do niego za wszelką cenę. Na swojej drodze często spotykam świetnych agentów, którzy na pozór sprawiają wrażenie bardzo kompetentnych ludzi. Charakteryzuje ich umiejętność nawiązywania relacji, wiedza, kultura osobista. Ale to o wiele za mało. Większość z nich jest zwyczajnie leniwa. Natomiast bycie Agentem Nieruchomości, to praca dla ambitnych ludzi, którzy posiadają bardzo dobrą organizację czasu pracy, nastawionych na sukces. Ci ludzie potrafią pracować pod presją czasu i konsekwentnie dążyć do obranego celu.

Dobry i poszukiwany  pośrednik wie, że w naszej pracy nie ma miejsca na odkładanie spraw na później, właściwie wszystkie podejmowane działania mają krótki czas realizacji. I to stanowi naszą siłę napędową. Odważnie z pomysłami omijając przeszkody idziemy do celu, celu którym jest satysfakcja klienta. Niezależność, kreatywność, wiara w sens swoich działań – to cechy, którymi powinien przyciągać klientów Agent Nieruchomości. Posiadane kwalifikacje dają tylko uprawnienia do wykonywania zawodu. Jednak to o wiele za mało.


Inteligencja emocjonalna


Obok zaangażowania i chęci bycia najlepszym, determinantem sukcesu jest jakość obsługi klienta. Musiałem nauczyć się słuchać klienta i dbać o dobrą komunikację. Nauczyłem się że kluczową umiejętnością jest rozpoznawanie swoich emocji i umiejętność odczytywania emocji innych. Wiem, jak ważna jest umiejętność nawiązywania kontaktów i empatia. Przychodząc do mojego biura, możesz mnie nazwać człowiekiem do zadań specjalnych. Od momentu naszego pierwszego spotkania, będę twoim pośrednikiem, doradcą i opiekunem. Cierpliwość, zaangażowanie, komunikatywność, wysoka kultura osobista – to cechy które odzwierciedlają mój profesjonalizm. Dlatego tak bardzo wierzę w to, że ludzie nie potrafiący słuchać i czuć innych osób będą miały problem w odnalezieniu się w roli Agenta Nieruchomości.


Pomysł na siebie


Kilka lat temu zrozumiałem, że aby stać się najlepszym agentem nieruchomości, zaistnieć na  trudnym rynku i zdobyć niebagatelną przewagę nad konkurencją muszę skupić się na budowaniu własnej marki i kreowaniu własnego pomysłu na istnienie agencji nieruchomości. Personal branding to proces długotrwały i wymagający niesamowitego wysiłku. Wytrwale budowałem wizerunek swojej Agencji. Dziś jestem specjalistą w swojej dziedzinie, budzącym zaufanie, rozpoznawalnym  jako Agent sprzedający praktycznie 100% powierzonych mu nieruchomości. Dziś wiem, że miało to swój sens i spełniło moje oczekiwania. Jestem liderem na rynku nieruchomości, to Klienci do mnie sami dzwonią, szukając ze mną kontaktu. Znalazłem pomysł na siebie, na moją specjalizację, oraz sposób jak to następnie promować.


Odwaga


Nie bój się marzyć, nie przestawaj planować, skup się na realizacji. Codziennie obserwuję pracę Agentów Nieruchomości, w moim zespole, ale również w szeroko pojętej branży – chociażby kiedy spotkam kolegów na wspólnych prezentacjach. Tylko z niewielu z nich bije naturalna pewność siebie. Wystarczy czasem spojrzeć w oczy przez kilka sekund, aby dowiedzieć się że to przypadek sprawił, że ktoś rozpoczął ten zawód i niestety nadal przypadek rządzi życiem tego człowieka. Zwykłem mówić moim współpracownikom, że znajdują się w dobrym miejscu. Jestem pewny siebie, pewny naszych celów, pewny tego co za chwilę wspólnie osiągniemy i staram się moją pewność siebie przelać na nich. Wiem, że tylko odważni ludzie sięgają więcej, a ja chcę pracować wśród ambitnych ludzi.


Wyróżnienie się ubiorem


Nieruchomości to zawsze duże pieniądze. Jeśli chcesz brać udział w tej grze musisz pokazać, że Cię na to stać! Dobry Agent zawsze wygląda jak niedościgniony milion dolarów. Mam świadomość, że moja sprzedaż w dużym stopniu zależy od tego, jak wyglądam i jak prezentuję się przed moimi potencjalnymi klientami. Pamiętajmy, pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zawsze powtarzam to w naszym MNP Super Team, nie oszczędzaj na rozwoju osobistym i ubraniach. Te dwie rzeczy docenią szybko Twoi klienci. Zamożni ludzie lubią zamożnych, jeśli chcesz więc pływać wśród rekinów musisz wyglądać jak rekin. Przeczytaj mój następny artykuł rób swoje.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentRób swoje - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] lenistwo spowodowało, że tylko nic w tym kierunku nie zrobili. Ostatnim razem napisałem artykuł pięć kluczowych cech agenta nieruchomości, dziś opowiem Ci o tym, dlaczego warto koncertować się na swoich celach, zamiast na opinii […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha