Jak być pewnym siebie

Jak być pewnym siebie? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, bo każdy z nas myśli, że to dobra droga do osiągnięcia szczęścia, sukcesu, oraz realizacji marzeń. Ja też o tym myślę, często. Pracuję jako handlowiec i pewność siebie jest tym, czego oczekują ode mnie moi klienci. Muszę więc im to zagwarantować.

Ostatnim razem napisałem artykuł o tym, abyś budował majątek z oszczędności. To ważny wątek, dziś skupię się na tym jak zbudować pewność siebie opartą o silne fundamenty. Zanim to zrobię muszę się do czegoś przyznać. Wiele lat temu, kiedy byłem pracownikiem korporacji moja pewność siebie była oparta o kolejne szczeble kariery zawodowej. Z perspektywy czasu myślę, że to totalnie bez sensu. Bo jak przyszedł ten dzień, kiedy rzuciłem na dobre korporację, to zrozumiałem że nie o to chodziło w życiu. No więc o co chodzi?


Jak być pewnym siebie w życiu?


Nie zbudujesz się zawodowo, jeśli nie jesteś ukształtowany prywatnie. Inaczej to będzie tylko słaba podszewka. Dlatego warto zacząć od wartości. Piszę, oraz mówię o nich bardzo dużo. Mamy wartości ustawione w naszej agencji nieruchomości i wynikają one wprost ze mnie, jako lidera tego zespołu. Nie wyobrażam sobie inaczej prowadzić życia, niż według zasad jakie są dla mnie święte i tak po ludzku ważne. Kiedy nie wiem co zrobić, odwołuję się do moich wartości. Jak zastanawiam się, czy na pewno z tym klientem chcę zarabiać pieniądze, to odwołuję się do wartości. Nie zawsze jest to proste, bo jak mawia Scott Peck w jednej z moich ulubionych książek “Droga rzadziej wędrowana”, to życie jest trudne. Im szybciej to zrozumiemy, tym będzie przyjemniejsze. Chcesz być pewnym siebie? Zacznij od wartości: przemyśl je, ustalę je i następnie się ich trzymaj.


Moje filary w życiu


Lubię pracować, kocham rodzinę i muszę uprawiać sport. Nie zmuszaj mnie do kategoryzowania, bo kocham żonę i córkę, ale bez pracy nie potrafiłbym znaleźć szczęścia w życiu, a sport daje mi poczucie zapomnienia o wszystkich przeciwnościach losu. Uważam, że trzeba mieć w życiu filary, bo jak sama nazwa wskazuje one nas trzymają. Dla mnie osobiście są takim fundamentem dla postawionych na nich wartości, taki mój prywatny domek. Spróbuj go też zbudować, zobaczysz jak wiele ułatwia w życiu. Takie filary fajnie budują Twój świat, Twoje zainteresowania, decydują o wyborze spędzania wolnego czasu, ale też pomagają w wielu kluczowych wyborach w życiu.


Jak buduję pewność siebie w pracy?


Kiedy odszedłem z pracy w bankowości zbudowałem siebie na nowo. Właściwie to cały czas buduję. Postanowiłem zostać świetnym handlowcem, bardzo skutecznym, posiadającym merytoryczną wiedzę i kontakty. Mam swoje sposoby na to, aby to się ziściło. I to cholernie buduje moją pewność siebie. Dlaczego? Bo sukces nakręca. Kiedy sięgniesz po niego po raz pierwszy, to chcesz kolejny itd. I teraz wystarczy, że uzmysłowisz sobie co będzie dla Ciebie sukcesem w pracy, a następnie narysujesz drogę, aby to zrobić. Gwarantuję Ci, że kiedy to zdobędziesz, to Twoja samoocena, jak i naturalnie pewność siebie wzrośnie proporcjonalnie do tego sukcesu. Widzę to moim MNP Super Team. Ludzie, którzy sprzedają regularnie nieruchomości są pewni siebie, swoich umiejętności, tego czego chcą w życiu życiu zawodowym.


Moja pewność siebie – mój sukces


Chciałbym, aby ludzie byli pewni siebie. Nie mielibyśmy obgadywania, plotek, zazdrości, ani podkładania nogi. Pewność siebie buduje takie piękne poczucie, że nie musisz reagować na zaczepki innych. Pisałem o tym szerzej w artykule rób swoje. Szczerze polecam Ci taką postawę, dzięki niej jest prościej w życiu. Zbuduj swoje wartości, filary jakie Cię prowadzą, znajdź siebie i następnie realizuj swoje cele każdego jednego dnia. Nie trać ani jednej godziny. Mam już prawie 40 lat (w grudniu 2021) Na marginesie, to normalnie niemożliwe, czasem tak sobie myślę, czas leci nieubłaganie szybko. Nie chcę tracić ani jednego dnia w relacjach z córką, żoną i moją pracą. I teraz zrozumiesz, co chciałem przekazać w tym artykule. Ola, Antosią, moja praca, sport. To wszystko to moja pewność siebie. A jaka jest Twoja?


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

 

Leave a commentJak poradzić sobie z trudnym początkiem? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] początek trzeba po prostu przeżyć, później jest już przyjemniej. Ostatnim razem napisałem jak być pewnym siebie, to też pomaga w początkach pracy w […]

Najnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha