Dlaczego Social Media?

Social Media Sells. Przekonuję się o tym każdego jednego dnia. Moje największe sprzedaże w 2021 roku to klienci pozyskani za pomocą Social Media. 6.5 mln dom w Wawrze, czy 5.1. mln dom na Saskiej Kępie. To chyba robi wrażenie. Tych transakcji było znacznie więcej, a moje zasięgi nadal nie są tak duże, jakbym sobie tego życzył. Tym bardziej niech to będzie dowód na to, że dziś Social Media to prawdopodobnie jeden z najlepszych sposób do zbudowania silnej marki osobistej. To znowu idealny przepis na sukces w branży usługowej, niezależnie czym się zajmujesz.

Wdrożenie marketingu w mediach społecznościowych dla marki osobistej wymaga nie tylko kreatywności, ale także dobrze dobranych strategii. Niezależnie od tego, czy jesteś kimś, kto angażuje się w tworzenie treści cyfrowych, aby rozwijać swoją karierę, czy właścicielem firmy, skuteczny marketing w mediach społecznościowych jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, aby rozwinąć markę osobistą. Celowo nie piszę Twoją firmę. Dziś wierzę, że marka osobista może znaczyć więcej, a wiele silnych marek osobistych może stworzyć doskonały brand. Mój ostatni wpis to: jak dobrze zacząć dzień, a dziś zapraszam cię do świata marki osobistej.


Wzrost świadomości marki


Marketing w mediach społecznościowych polega na rozpowszechnianiu informacji o Twoich produktach i usługach wśród grupy docelowej. Marketing poprzez media społecznościowe może pomóc Ci zaprezentować swoją markę właściwym klientom, poprzez dostarczenie dokładnych informacji. Posiadanie obecności w Internecie, aby podzielić się historią swojej marki, pozwoli Ci na interakcję z publicznością na bardziej osobistym poziomie, co pozwoli Twojej firmie uzyskać większą ekspozycję, jeśli chodzi o postrzeganie realiów biznesu.

Marketing w mediach społecznościowych może również pomóc Ci przekształcić swoją markę, aby zaimponować odbiorcom z różnych kultur. Skuteczny marketing w mediach społecznościowych pozwala na dostosowanie tonu i stylu do różnych odbiorców, zachowując prosty i skuteczny wizerunek marki. Dziś na koniec 2021 roku nie ma innej, lepszej metody do zabłyśnięcia wśród klientów, niż Internet. Nie ma. Jeśli ktoś ma inne zdanie to albo jest gwiazdą TV, albo oszalał. Pomyślcie, ilu z nas ma szansę dostać się, do TV, a ilu z nas ma szansę zbudować coś fajnego w Internecie?


Promuj swoje produkty i usługi skutecznie


Osobiście uważam, że warto promować nie tylko kontent budujący Twoją markę osobistą, ale również kontakt pokazujący Twoje sukcesy. O sukcesach trzeba krzyczeć głośno. Żyjemy dziś w pięknych czasach. Za pomocą aplikacji internetowych możemy dotrzeć do setek naszych potencjalnych klientów z informacją, że właśnie obok nich sprzedaliśmy w rekordowym czasie piękną nieruchomość. Do tego poza rynkiem. Kto nie chciałby pracować z takim agentem?

Kilka lat temu, kiedy zacząłem prostować pierwsze tego typu posty spotykały się z oporem kolegów z branży, a ja byłem posądzany o przechwalstwo. To straszne, że ktoś tak pomyślał. Bo ja stoję na stanowisku, że chcę pokazać całemu światu mój sukces. Bo niby jak inaczej mogę się zareklamować? Oczywiście, w myśl zasady rób dobrze swoją pracę, a polecenia przyjdą. I przychodzą, czasem cała falą. Po co jednak czekać latami na taką sytuację, kiedy dzięki Social Media możesz przyspieszyć ten proces?


Demonstruj autentyczność


My ludzie lubimy autentyczność. Dlatego taki właśnie bądź. Nie staraj się zrobić z siebie kogoś, kim nie jesteś, ponieważ kiedy nastąpi ten dzień spotkania z Tobą klient szybko się zorientuje, że ma mylny obraz Twojej osoby. Ja pracuję dużo, skutecznie, buduję świetne zespoły sprzedażowe i jestem znany z umiejętności sprzedaży nieruchomosci poza rynkiem (tak zwany off the market). To komunikuję, ale taki właśnie jestem. Kiedy poznaję moich klientów – oni już o mnie to wiedzą, a moja postawa, styl wypowiedzi, tylko utwierdza ich w przekonaniu, że właśnie spotkali agenta, jakiego sobie wyobrażali. Ani lepszego, ani goroszego. Dokładnie tak samo autentycznego jak w przekazie w Social Media, gdzie się poznaliśmy.


Uczłowiecz swoją markę


Możliwość tworzenia prawdziwych więzi międzyludzkich jest jedną z kluczowych korzyści płynących z mediów społecznościowych dla biznesu. Zapoznaj swoich zwolenników z ludźmi, którzy tworzą Twoją firmę i pokaż, w jaki sposób obecni klienci korzystają z Twoich produktów. Autentyczność buduje zaufanie. Zaufanie, z kolei, buduje otwartość marketingową i napędza nowy biznes. A portale społecznościowe to najlepsze miejsce, aby stać się prawdziwym! Pokaż, jak realizujesz wartości swojej marki, jak Twój produkt sprawdza się w praktyce i jak stawiasz interesy swoich pracowników i klientów na pierwszym miejscu. Jeśli mogę Ci cokolwiek doradzić to skoncentruj się na trzech cechach jakie chcesz przekazać w Social Media. I rób to każdego dnia, to działa.


TOP 5 pomysłów na rozwinięcie marki osobistej w Social Media


  1. Skoncentruj się na dwóch z pięciu na dziś kluczowych platformach: Instagram, Facebook, YouTube, TikTok, Linkedln. Rób coś dobrze w mniejszej skali, zamiast średnio w dużej.
  2. Określ swoje trzy cechy i następnie je komunikuj. Nie możesz opisywać się wieloma cechami, bo nie będziesz w stanie tego przekazać.
  3. Poza swoją pracą pokazuj również swoje prywatne życie, oraz swoją pasję.
  4. Planuj działania w systemie tygodniowym i miesięcznym.
  5. Nie zaprzestawaj działań, to inwestycja długoterminowa.

Jak to działa w MNP Super Team?


Bardzo dobrze. Wyobraź sobie, że nowe osoby wchodzące do zespołu przechodzą przez nasze szkolenie MNP Grow, a tam otrzymują od nas min.: książkę napisaną przeze mnie – MNP Sales Book, oraz książkę napisaną przez nasz zespół – MNP Social Media, oraz Przewodnik MNP Lead System, gdzie pokazujemy jak budować się jako agent nieruchomości. W tej ostatniej pokazujemy co działa, jak się powinno pracować w świecie Internetu, oraz jak się budować jako markę osobistą. Na dziś to już sześnaście różnych pomysłów, innych niż po prostu zimny telefon do klienta.

Moim marzeniem jest zespół kilkudziesięciu agentów wykorzystujących umiejętnie Social Media. Dzięki temu nasza cała agencja będzie silniejsza, a marka MNP Super Team coraz bardziej rozpoznawalna. Dlatego nieustannie szukamy do zespołu osób otwartych i chętnych do sięgania po więcej. Raz jeszcze się powtórzę, ale dzisiejszy świat (choć może nie zawsze idealny) daje nam niesamowity możliwości dotarcia do wielu osób. Nigdy wcześniej to nie było możliwe, a dziś jest na wyciągnięcie ręki.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentNajnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha