10 sposobów na bardziej spełnione życie

Kto z nas nie chciałby żyć szczęśliwie? Ja chcę! A praca w nieruchomościach pomaga mi w tym każdego dnia. Chciałbyś znaleźć złoty środek na lepsze życie? Jakiś wzór, do którego można się dostosować i zawsze wszystko wyjdzie. Niestety, życie często jest bardziej skomplikowane lub po prostu sami je komplikujemy. Wystarczy jednak odrobinę skorygować zasady, jakimi kierujemy się w życiu lub wprowadzić nowe, aby nasze życie było bardziej spełnione. Przedstawiam Ci dziesięć sposobów na to, aby Twoje życie było bardziej spełnione. Zastosuj je wszystkie i zobacz efekty. Mam nadzieję, że czytaliście mój ostatni wpis: jak poradzić sobie z trudnym początkiem? To w pewnym sensie wstęp do tego, o czym piszę dzisiaj.


1. Pokochaj siebie


Masz niska samoocenę? Nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się niepewnie w tym, co robisz? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś tak, to znaczy, że już czas, aby popracować nad podstawową rzeczą w drodze do spełnionego życia – nad pewnością siebie. Szerzej pisałem o tym we wpisie jak być pewnym siebie. Jeśli kochasz siebie, akceptujesz swoją wyjątkowość, indywidualność, to inni też będą tak na Ciebie patrzeć. Każdy jest inny i każdy musi stworzyć własna drogę do spełnionego życia. Musisz wierzyć w siebie i swoje możliwości, nawet, jeśli inni w to nie wierzą. Jest to bardzo ważna cecha każdego handlowca, staram się o tym przypominać w naszym zespole i kierować nim tak, aby biła z niego naturalna pewność siebie. Kiedy odpowiadasz za majątek życia swojego klienta nie możesz być strachliwą osobą. Trzeba mieć pokorę do życia i wielką pewność siebie w wykonywanych obowiązkach.


2. Rozpieszczaj się


Rozpieszczaj się, dzięki temu twój dzień stanie się lepszy. Bądź dla siebie dobry, najlepiej każdego dnia. Może to być ulubiona kawa z rana lub relaksująca kąpiel na koniec dnia. Te drobne rzeczy sprawią, że o sobie nie zapomnisz, mimo ciągłej bieganiny w ciągu dnia. Dbając o swoje przyjemności, sprawiasz, że życie nie będzie Ci się kojarzyć tylko z pracą i obowiązkami. Ty jesteś ważny! Ja mam swoje rytuały po każdej sprzedanej nieruchomości, a po świetnym miesiącu pracy nagradzam się zazwyczaj dniem wolnym od pracy. To u mnie rzadkość, bo zazwyczaj ma wiele spotkań każdego dnia, więc tego typu wydarzenie jest po prostu miłe.


3. Znajdź pracę, którą będziesz lubić


Lubisz swoją pracę? Wykonujesz ją z przyjemnością? Spędzamy w niej połowę swojego życia, dlatego warto mieć takie zajęcie, które lubimy. Jaka to może być praca? Powinna być wyzwaniem, motywować nas każdego dnia do działania. Dobrze jest także, jeśli jest np. naszym hobby, wtedy nie będzie traktowana jak praca. Dzięki takiemu podejściu, będziemy mniej zestresowani, zdrowsi i bardziej wydajni. To największy banał jaki możesz przeczytać, ale dla mnie i mojego zespołu praca w nieruchomościach jest właśnie spełnieniem zawodowych marzeń. Tak wiele osób nie może się mylić.


4. Nie odkładaj marzeń na później


Marzenia to nasza indywidualna sprawa. Jedne są bardziej zwariowane, inne bardziej przyziemne. Bez względu na to, warto je spełniać i nie odkładać zbyt długo w czasie. Nigdy nie wiemy, co będzie jutro. Każde spełnione marzenie, daje nam ogromną satysfakcję i chęć na jeszcze. Niedawno obchodziłem 40 urudziny (grudzień 2021) i dziś już wiem, że czas płynie nieubłaganie i warto o tym pamiętać każdego dnia. Skup się na własnym przepisie na sukces, mój możesz poznać w innym z artykułów.


5. Myśl pozytywnie


Pozytywne myślenie, sprawia, że chce nam się działać. Optymizm powoduje, że nawet na problemy patrzymy inaczej. Dzięki temu lepiej znosimy stresowe sytuacje. Nie boimy się porażek życiowych. To cecha, z którą się rodzimy, ale można się też jej nauczyć. Pozytywne myśli przyciągają dobre rzeczy. Kiedyś byłem innym człowiekiem. Myślałem o scenariuszach, które nigdy się nie spełniały, zamiast myśleć pozytywnie. Dziś już się nie obawiam o przyszłość, w zamian za to staram się przelewać na nasz zespół pozytywne podejście do życia i naszych celów.


6. Troszcz się o tych, których kochasz


Kochasz, chcesz być kochany. Dbasz o relacje międzyludzkie, dzwonisz do bliskich Ci osób, spotykasz się z przyjaciółmi. Takie działania nadają sens naszemu życiu. Nic tak nie daje satysfakcji jak pomoc drugiemu człowiekowi, wsparcie w trudnych chwilach. W naszym zespole często mówimy, że w życiu trzeba być po prostu dobrym człowiekiem. W ten sposób zbudowaliśmy nasze wartości, w oparciu o które z kolei szukaliśmy pierwszych współpracowników.


7. Trzymaj się swoich wartości


Dla każdego z nas wartości będą inne, bo jesteśmy inni. Warto jednak zawsze trzymać się ich mocno w swoich czynach, działaniach. System wartości może też się zmieniać w zależności np. czy jesteśmy singlem, czy mamy rodzinę. Nigdy jednak nie zapominaj o sobie, miej swoją przestrzeń, bo tylko tak będziesz mieć równowagę życiową i satysfakcjonujące życie. Na stronie agencji nieruchomości, ale również tutaj, możesz przeczytać The MNP Way – zbiór zasad życiowych jakie przekłuliśmy na biznes. Sprawdza się!


8. Stawiaj sobie cele


Masz cele, plany? Działasz tak, aby je zrealizować. Masz motywację do kształcenia się, kreatywnego myślenia, rozwoju. Gdy osiągasz cel, czujesz ogromną satysfakcję z tego. Każde działanie, nauka nowych rzeczy, to inwestycja w siebie. To jedna z moich ulubionych zasad życiowych. Uważam, że życie bez celu prowadzi do samozagłady, nie jest ciekawe. Bo tak naprawdę chodzi bardziej o drogę, niż o sam cel. Droga nas kształtuje, buduje nasz charakter, a kolejny zrealizowany cel to tylko chwila radości w oczekiwaniu na nowe przygody zawodowe.


9. Nie przejmuj się tym, co mówią inni


Szukasz swojej drogi, rozkręcasz nowa działalność, a inni zamiast wspierać Cię, tylko krytykują Twoje plany? Nie zniechęcaj się, tylko pokaż im, na co Cię stać. Udowodnij sobie i innym, że masz plan na siebie. Realizuj to krok po kroku, osiągniesz swój cel. Tylko uwierz w siebie! W życiu nauczyłem się, że im większy osiągasz sukces tym większą ilość negatywnych komentarzy możesz do siebie przyciągnąć. Niestety są ludzie zatroskani życiem innych osób i tego nie zmienimy. Możemy tylko uzbroić się w cierpliwość i przestać o tym myśleć.


10. Doceniaj to, co masz


Nasze życie zazwyczaj wygląda tak, że ciągle żyjemy w biegu. Dużo pracy, obowiązki domowe powodują, że na koniec dnia jesteśmy wyczerpani. Jeśli czegoś nie uda nam się zrealizować, to czujemy frustrację. Ciągle narzekamy, że czegoś nam brakuje, za czymś biegniemy. Dlatego zatrzymaj się! Popatrz na swoje życie! Doceń to, co masz! Może to być rodzina, dom, wymarzona praca lub tak niedoceniane zdrowie. Jeśli masz, choć jedną, bliską Ci osobę, to jesteś szczęściarzem. Powtórzę się, ale te 40 urodziny bardzo mi przypomniały gdzie w życiu jest szczęście i jak je należy budować.


Wystarczy tak niewiele do szczęścia Twoje życie


Marzymy o tym, aby mieć piękny dom, cudowną rodzinę, dobre zdrowie i dużo pieniędzy. Jeśli tego nie posiadamy to nie wydaje nam się, że czegoś nam brakuje i uważamy nasze życie za mało satysfakcjonujące. A wystarczy tylko zatrzymać się czasem i zauważyć malutkie rzeczy, które sprawiają nam radość w codziennym życiu. Może to być spacer z dziećmi, rozmowa z przyjacielem, krótki wypad za miasto w piękny słoneczny dzień. Nie oznacza to, że nie mamy marzyć. Skupiajmy się jednak nie tylko na efekcie końcowym, lecz na tych wszystkich elementach, które się do niego przyczyniają. Żyj wiec tak, abyś niczego nie żałował, żadnej chwili, straconego czasu. Kochaj, szanuj drugiego człowieka i żyj pełnią życia, a satysfakcja będzie gwarantowana. No i pracuj szczęśliwie, tak jak my w MNP Super Team.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentNajnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha