3 poranne biznesowe rutyny

Sukcesu nie odnoszą ludzie przeciętni. By się nim cieszyć, trzeba być innym, niż wszyscy. W końcu szaleństwem jest robienie ciągle tego samego i oczekiwanie odmiennych rezultatów. Jeśli chcesz osiągnąć ponadprzeciętne wyniki w biznesie, musisz spędzać swój poranek inaczej, niż przeciętny człowiek. Albo inaczej. Trzeba patrzeć na to, jak poranek spędzają ludzie sukcesu i czerpać z nich motywację. Od kilku lat moje poranki wyglądają podobnie, bardzo staram się dbać o moje poranne rutyny. Ostatnim razem napisałem artykuł co motywuje ludzi do rozwoju, a dziś opowiem Ci co może motywować Ciebie z samego rana.


Odpisz na maile


Ponieważ mam bardzo dużo aktywności w ciągu dnia, to na maile odpowiadam w blokach godzinowych. To znaczy, że preferuję taki styl pracy, że tylko kilka razy dziennie jestem dostępny przy komputerze. Wtedy odpowiadam na maile. Pieniądze w mojej pracy biorą się z kontaktu z klientem, stąd szkoda czasu na wpatrywanie się cały dzień w monitor. Kiedy budzę się z rana, to jest to mój pierwszy moment, kiedy odpowiadam na wiadomości. Moi klienci często jeszcze śpią, a ja odpisuję na ich maile z dnia poprzedniego z nocy. Następnie porywa mnie dzień, a ja kilkukrotnie jeszcze wracam do komputera, ostatni raz na godzinę przed snem odpowiadam na wieczorne wiadomości.

Jak więc zacząć? Nie każdy bowiem od razu będzie w stanie wejść w mój rytm dnia. Po prostu zacznij to robić. Z samego rana zasiądź przed komputerem i otwórz skrzynkę odbiorczą. Jeśli zaniedbywałeś odpisywanie, pierwszy raz może być niezbyt przyjemny. Jednak poświęcanie przykładowo godziny dziennie na odpisywanie opłaci się w dłuższej perspektywie. Nic nie będzie zalegało. Nikt nie będzie się niecierpliwił i być może wyrabiał sobie o Tobie nie najpochlebniejszej opinii. No i, nie oszukujmy się – maile nie są najistotniejszą rzeczą w pracy (chociaż nie nieistotną, w żadnym przypadku!). Im wcześniej się z nimi uporasz, tym szybciej będziesz mógł poświęcić się sprawom najistotniejszym – spotkaniom z klientami – tam są pieniądze.


Uprawiaj sport


Biznes to stres. Nie da się rozdzielić tych dwóch rzeczy. Zwłaszcza, jeśli dąży się do wyników wykraczających poza przeciętność. Wtedy stresu będzie naprawdę dużo. Nie sprzyja on koncentracji. Bez niej trudno o dobre i przemyślane decyzje. Brak profilaktyki stresu nieuchronnie odbije się na naszym zdrowiu i wynikach w pracy. Dlatego od wielu lat staram się pokrywać ten obszar mojego zdrowia poprzez sport. Wierzę, że każdy z nas musi mieć jakiś wentyl który pozwoli mu spuścić złą energię. Inaczej nie można pracować bardzo efektywnie.

W naszym zespole MNP Super Team znajdują się osoby, które podobnie jak i ja regularnie ćwiczą sport. Statystyka bardzo klarownie pokazuje, że takie osoby osiągają sukces. Kilka dni w tygodniu przed pracą, oraz w weekendy zaczynam dzień będąc na siłowni. Nie zależy mi na atletycznej sylwetce, ale zależy mi na byciu w ruchu, dbaniu o serce, kondycję i zdrową dobrze wyglądającą sylwetkę. Dlatego ćwiczę sport. Wierzę, że dzięki temu jestem bardziej odporny na sytuacje stresowe, oraz jestem w stanie pracować więcej godzin, niż przeciętny człowiek.


Bądź wcześnie w pracy


W życiu nie chodzi o to, aby pracować ciężko, ale mądrze. Jednocześnie trudno odnieść sukces w środowisku sprzedażowym, jeśli zaczynasz swój dzień w południe. Pisząc o tym przychodzi mi na myśl anegdota. Kilka miesięcy temu około czternastej wracałem z prezentacji nieruchomości do biura. Idąc ulicą natknąłem się na kolegę z innej agencji nieruchomości. On wracał z gry w tenisa. Tak też można, w końcu wykonujemy wolny zawód. Ja jednak mój sport zrobiłem o ósmej rano, dwie godziny później miałem już pierwsze spotkanie biznesowe.

Zaczynając wcześniej zrobisz więcej. W każdym dniu, oraz w każdym tygodniu. W ciągu roku jesteś w stanie zyskać dzięki temu kilkadziesiąt spotkań więcej, które finalnie przełożą się na realne pieniądze, jakich byś nigdy nie miał szansy zarobić. To jest tak proste, jak to, kiedy to piszę. Dlaczego więc ludzie tego nie stosują? Niestety są leniwi. Ja też mógłbym taki być, ale postanowiłem przeżyć moje życie inaczej. Bardziej świadomie, bardziej efektywnie, goniąc moje marzenia. Dlatego zazwyczaj jestem jedną z pierwszych osób przychodzących do biura i jedną z ostatnich wychodzących. Pracuję tak od wielu lat. Kiedy inni siedzą jeszcze w domu, ja kończę moje poranne rutyny i nadaję bieg całemu dniu w sposób bardzo efektywny.


Trzy proste schematy na poranne rutyny


Poniżej poznałeś trzy pomysły, które mogą wesprzeć Cię w biznesie. Każdy z nich jest dobry i działa. Jednak dobierz je pod siebie. Jeśli cieszysz się wybitnym zdrowiem, zamiast porannego sportu lepsza może być nauka języka. I odwrotnie – jeśli czujesz się bardziej przeciążony, wybierz trening. To tylko narzędzia, a narzędzia dobieramy do sytuacji. Moja jest taka, że żyję i pracuję efektywnie. Pracuję jako agent nieruchomości i szef zespołu MNP Super Team. Wiele spraw podporządkowałem temu, aby zbudować świetną agencję nieruchomości.


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube


Inne, ciekawe artykuły:


Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:


Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:


Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.

Leave a commentNajnowsze artykuły

Skontaktuj się z Dawidem

©2021-2023 Dawid Małycha