Talenty Gallupa to dla mnie jeden z drogowskazów, który pomaga mi budować mój zespół marzeń. W jaki sposób korzystam z tego narzędzia w naszym zespole?
Jak zbudować zespół marzeń? Talenty Gallupa to jedno z tych narzędzi, które może nam w tym pomóc. Nazywam się Dawid Małycha i wraz z zespołem sprzedaję luksusowe nieruchomości w segmencie nieruchomości wyższym, oraz Premium. Prowadzę prawdziwy Super Team. Dzisiejszy artykuł poświęcę talentom Gallupa i temu jaki wpływ mają one na nasze życie zawodowe. Skupię się również na teście Gallupa, który stanowi doskonałe narzędzie, pozwalające pracodawcom zidentyfikować talenty kandydatów na poszczególne stanowiska. Nie jest to innowacyjna metoda, choć w Polsce nadal mało znana. W świecie rekrutacji funkcjonuje od wielu lat, a ja natknąłem się na nią po raz pierwszy dziesięć lat temu pracując dla jednego z polskich banków.
Ówczesny Prezes części detalicznej banku, Jacek Kalisz, był wizjonerem. Uważał, że to, co może wyróżnić naszą organizację to ludzie ją tworzący. Dlatego właśnie cała kadra menadżerska przeszła szkolenie Brian Tracy Internationall pod tytułem “poznaj siebie” W ramach tego szkolenia każdy z nas przeszedł min. przez Test Gallupa. Dzięki temu nasza wiedza na temat nas samych, oraz umiejętności dopasowania kandydata do stanowiska wzrosła bardzo mocno. Od tamtego czasu minęło wiele lat, a ja nadal nie znalazłem lepszego narzędzia rekrutacyjnego. Choć oczywiście nie jest jedynym, jakie warto stosować. W dzisiejszym artykule poruszę więc następujące wątki:
- dlaczego warto poznać swoje talenty?
- jak definiujemy talent?
- czym więc jest mocna strona?
- klasyfikacja super mocy według Instytutu Gallupa?
- jakich współpracowników szukam?
- dlaczego mapa talentów nie zawsze jest skuteczna w rekrutacji?
- moje talenty i ich wpływ na rozwój naszej firmy
Talenty Gallupa – dlaczego warto je odkryć?
Pracuję z “talentami” już kilkanaście lat i głęboko wierzę, że należy budować zespoły na pozytywnych doświadczeniach. Zawsze starałem się wybierać odpowiednich ludzi do odpowiednich zadań. Tak w skrócie działa ta metoda. Budując zespół handlowców priorytetem są dla mnie: efektywność, zaangażowanie, komunikacja, relacyjność, rzetelność i uczciwość. Dzięki wiedzy o talentach Gallupa potrafię wykorzystać potencjał współpracowników, budować zespół oparty na silnych stronach, wybrać ludzi chcących wziąć odpowiedzialność za własne cele. Powiem więcej, potrafię sprawdzić, czy dana osoba faktycznie posiada takie zdolności, na jakich mi szczególnie zależy. Moją pewność opieram dziś nie tylko na moim doświadczeniu, ale przede wszystkim na twardych danych statystycznych będących wynikiem tej metody.
Talenty Gallupa to wiedza również o nas samych. Dziś mając to doświadczenie wyobrażam sobie, że mając lat dwanaście byłbym w stanie pomyśleć racjonalnie o tym, co chcę robić w życiu kiedy dorosnę? Pamiętam, jak właśnie w tym wieku w szkole rozmawialiśmy o tym po raz pierwszy. Nie zrozumiałem oczywiście, co nauczyciel miał na myśli. Kolejne sześć, osiem, dziesięć, kilkanaście lat mojego życia również nie przyniosło mi tej odpowiedzi. Dziś mam trzydzieści osiem lat. Od pięciu lat, kiedy opuściłem pracę w korporacji wiem czego chcę w życiu zawodowym, oraz gdzie mogę najlepiej wykorzystywać moje naturalne talenty. Wielu uważa, że odniosłem sukces zawodowy, co więc by się wydarzyło, gdybym zaczął wiele lat wcześniej?
Co to jest talent?
Niestety większość ludzi nie zna swoich talentów. Nikt nas tego nie uczy, a my sami z siebie nie mamy potrzeby tego sprawdzania. Wszyscy działamy intuicyjnie szukając swego miejsca na ziemi. Są prostsze metody na odkrycie swoich super mocy. Instytut Gallupa od ponad czterdziestu lat (!!!) prowadzi systematyczne badania na temat talentów, które pomagają doskonalić się zawodowo. Tak powstał Test Talentów Instytutu Gallupa – Clifton Strengths (StrengthsFinder). Okazuje się, że każdy z nas posiada trzydzieści cztery talenty. Gallup rozumie talent, jako sposób, w jaki potrafimy stawić czoło określonym sytuacjom, prawdziwą siłę napędową naszych działań. Coś, co nam łatwo przychodzi, a równocześnie daje doskonały rezultat. Ważna jest kolejność – za kluczowe uważa się pięć pierwszych talentów. Dziesięć pierwszych z kolei uważa się za taki, nad którymi warto się skupić.
Bardzo lubię tą metodę, ponieważ zakłada, że każdy z nas jest utalentowany. Czyż nie brzmi to pięknie? Jest to totalnie w kontrze do tego, czego uczyli nas w szkołach. Ta różnica polega na tym, że im wcześniej odkryjesz swoje talenty, tym szybciej możesz się skupić na tym, co może być dla Ciebie w życiu ważne. Jestem głęboko przekonany, że gdybyśmy wprowadzili kulturę zarządzania talentami na poziomie nie tylko orgnizacji zawodowych, ale również szkół, oraz uczelni wyższych bylibyśmy w stanie kształtować jako społeczeństwo bardzo wartościowe jednostki. Bardzo świadome siebie, swoich super mocy, oraz swojego miejsca w społeczeństwie. Myślę, że dzięki temu ograniczylibyśmy wreszcie produkcję magistrów po bardzo ogólnych kierunkach. Na marginesie sam taki skończyłem – zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. W zamian za to produkowalibyśmy więcej technicznych zawodów, oraz zapewne powstałaby nowe kierunki studiów dopasowane do naszych prawdziwych potrzeb.
Talent, czy mocna strona?
Ustalmy więc, jak to pojęcie rozumieją autorytety. W literaturze problemu pojęcie talentu jest różnie definiowane. Samo pojęcie wywodzi się z greckiego słowa talanton, które oznaczało ciężar do udźwignięcia przez jedną osobę. Talent jest dobrem XXI w – tak powiedział Tony Blair na konferencji Partii Pracy w Bournemouuth w 1999r. Natomiast Gallup talent rozumie, jako powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania i reagowania, który może być produktywnie wykorzystany. Talent różni się od powszechnie używanego pojęcia: mocna strona. Silna strona lub mocna strona to umiejętność stałego, bliskiego doskonałości wykonywania konkretnego zadania. Talent ma natomiast największy wpływ na osiągnięcia i zachowania danej osoby.
Każdy z nas ma własne wyobrażenie na temat talentu. Może uważasz, że nie potrafisz pięknie szyć, albo, że nie tańczysz jak zawodowy tancerz, śpiewając masz wrażenie, że nie zawsze jest czysto, a w kuchni najlepiej wychodzi Ci zjadanie przygotowanych posiłków. Nie jesteś z siebie dumny. Dlaczego? Myślę, że dlatego, iż słysząc pojęcie “talent” zawsze myślimy o wybitnych zdolnościach artystycznych lub ponad przeciętnych umiejętnościach praktycznych. Uznajemy więc asekuracyjnie, że jesteśmy raczej umiarkowanie utalentowani. Potrafimy co nie co, jesteśmy w czymś dobrzy na swoją miarę, coś nam „wychodzi”. Ale talent? Gdzie, jak, kiedy? Przecież to przywilej tylko wybranych! A gdyby przyjąć, że każdy z nas jest utalentowany….
Klasyfikacja Talentów Gallupa
Talenty, wg Gallupa, można podzielić na cztery grupy – domeny. Każda z tych grup pokazuje, w jakich obszarach możemy wykorzystać nasz talent.
Te domeny to:
Executing (Wykonywanie)
W tej grupie najlepiej będą się czuli ludzie, którzy realizują się w działaniu, którzy mają coś do zrobienia, zrealizowania, naprawienia. Oni wyśmienicie będą się czuli w środowisku, w którym będą mogli wykazać się osiąganiem celów, oraz co ciekawe rywalizacją. Idealni sprzedawcy! Czy ja jestem w tej grupie dowiesz się czytając do końca ten artykuł. W tej domenie znajdziemy talenty, które sprawiają, że projekty i zadania posuwają się do przodu. (talenty przyporządkowane do tej grupy: osiąganie, organizator, bezstronność, pryncypialność, rozwaga, dyscyplina, ukierunkowanie, odpowiedzialność, naprawianie)
Influencing (Wpływanie)
To grupa najrzadziej występujących talentów, to charyzmatycy, którzy sprawiają, że potrafią wpłynąć na decyzje innych. Pomagają w komunikacji, przekazywaniu swoich pomysłów, w przekonywaniu innych do działania. (talenty przyporządkowane do tej grupy: aktywator, dowodzenie, komunikatywność, rywalizacja, maksymalista, wiara w siebie, poważanie, czar)
Relationship Building (Budowanie relacji)
W kolejnej domenie znajdują się talenty, które pomagają budować i podtrzymywać relacje, które pomagają sprawiać, że te relacje są pozytywne. Aktywizują się “dzięki “ i “dla” ludzi”. Kontakt z drugim człowiekiem daje im energię. Tu również według mnie można szukać osób do działu sprzedaży każdej firmy (talenty przyporządkowane do tej grupy: elastyczność, integrator, rozwijanie innych, współzależność, empatia, zgodność, optymista, bliskość)
Strategic Thinking (Myślenie strategiczne)
W ostatniej domenie znajdują się talenty, które pomagają podejmować decyzje. To zazwyczaj piękne umysły, mające nieograniczone możliwości rozwoju i spełnienia. Zbyt duża ilość talentów strategicznych czasami może szkodzić w podejmowaniu decyzji. Ta grupa zazwyczaj przyporządkowana jest liderom. (talenty przyporządkowane tej grupie to: analityk, kontekst, wizjoner, odkrywczość, zbieranie, intelekt, uczenie się strateg)
Jakich współpracowników zatrudniam?
W naszej firmie proces rekrutacji odbywa się min. na podstawie testu Gallupa. Po pierwszym spotkaniu z zewnętrznym działem kadr, oraz drugim spotkaniu ze mną oraz Olą na finalnym etapie podjęcia decyzji prosimy kandydatów o wykonanie testu Gallupa. Stanowi to dla mnie gwarancję wyboru współpracownika, który będzie zaangażowany, efektywny i maksymalnie skuteczny w swoich obowiązkach. Co więcej, on je będzie naturalnie czuł, a ja nie wybiorę analityka na handlowca tylko dlatego, że ten na rozmowie rekrutacyjnej zachowa się jak rasowy aktor.
Jakich więc szukam ludzi? Pracuję jako lider agencji nieruchomości operującej w segmencie nieruchomości Premium. Szukam więc ludzi, którzy są w stanie przyjąć na klatę setki razy słowo “nie” i nie zrobi to na nich żadnego wrażenia. Ludzi ambitnych, nie poddających się, twardych, dla których każdy życiowy problem jest po prostu kolejnym wyzwaniem. Takich ludzi szukam. Tacy pracownicy mają silną potrzebę pracy z celem, oraz konkurencją. A co najważniejsze, potrafią sprzedać bez sprzedawania.
Dlatego agenci muszą posiadać talenty z grupy executing. Wyobraź sobie, że w mojej branży słyszymy ciągle słowo “nie” Ktoś nie chce kupić naszej nieruchomości, ktoś inny oferuje za małą kwotę, ktoś inny nie chce się spotkać. Pisałem o tym w szerzej w artykule nieruchomości Premium, kiedy pokazałem filozofię naszej pracy. Teraz chcę tylko zwrócić Twoją uwagę na fakt, że ludzie którzy nie będą nastawieni na cel, szybko się wypalą w tym zawodzie. Dlatego podejście selektywnej rekrutacji jest tak bardzo ważne.
Czy osiąganie celów to jedyna ważna umiejętność?
W zespole handlowców cenię również umiejętność budowania relacji z innymi. My przecież ciągle rozmawiamy, poznajemy nowe osoby. Prezentując mieszkanie w przeciągu kilkunastu minut musimy stać się obiektem zaufania potencjalnego klienta. Cenię również osoby posiadające talenty wpływania na innych. Negocjacje, rozmowy o zaletach nieruchomości, zarządzanie projektowe w czasie przygotowania oferty do sprzedaży. To tutaj właśnie agent korzysta z tych talentów. Dlatego ważne jest, aby potencjalny kandydat posiadał miks różnych talentów. Dzięki temu będzie w stanie realizować postawione przed nim zadania z dbaniem o jakość relacji z klientem. Oczywiście nie można tego traktować w sposób zero jedynkowy, ponieważ poprzez doświadczenie, lata praktyki można nabyć różne umiejętności.
To kogo więc szukamy do pracy w naszym zespole?
Gdybym miał podsumować to w kilku żołnierskich zdaniach powiedziałbym, że szukamy osób nastawionych na cel. Ważne jednak dla nas również jest to, czy dana osoba będzie w stanie zbudować flow z klientami i utrzymać odpowiednią relację przez cały proces sprzedaży nieruchomości. Nie zatrudniamy osób przed 30stką do naszego zespołu sprzedażowego. To dla nas granica wieku, kiedy w nieruchomościach klient zaczyna patrzeć na agenta poważniejszym wzrokiem. My sami w tym wieku mamy wystarczająco dużo doświadczeń zawodowych, aby zrozumieć różne wyzwania życiowe w jakich znaleźli się nasi klienci. Jak do tej porty tylko raz zrobiłem wyjątek od tej reguły. Nie zatrudniamy osób, które palą papierosy i podkreślam to za każdym razem. To nie dyskryminacja. U nas w zespole nikt nie truje swojego życia, więc po co nam taka osoba? Bardzo szukamy osób, które lubią uprawiać sport, ponieważ większość mojego zespołu bardzo aktywnie ćwiczy. Wierzę w lojalność wobec zespołu i bardzo, ale to bardzo wierzymy w wartości.
Czy talenty to 100% trafności w wyborze odpowiedniego kandydata na współpracownika?
Nie. Niestety nie. To tylko 10% układanki. Przekonałem się o tym wielokrotnie. Najważniejsze są wartości. Pisałem o nich w jednym z moich wcześniejszych artykułów – najważniejsze wartości w życiu mojej firmy. W skrócie. Możesz wybrać genialnego kandydata, ale jeśli on będzie innym poziomie wartości to i tak ta współpraca się rozpadanie. Podam Ci przykład. Przez wiele miesięcy szukaliśmy kandydata do pracy na stanowisko niesprzedażowe w naszej firmie. Po długiej rekrutacji zdecydowaliśmy się na osobę, u której wszystko grało. Trzy miesiące później ta osoba nas oszukała przygotowując jeden z najważniejszych dokumentów w firmie w tamtym czasie. Powiedziała, że coś zrobiła, a to się nie wydarzyło.
Zamieszczenie tego dokumentu na stronie internetowej naszej firmy mogło nas narazić na poważne straty finansowe. Zakończyliśmy współpracę po tamtym zdarzeniu. Mam niesmak do dzisiaj. Ta osoba była dobrym współpracownikiem, posiadała jednak inny system wartości. Dlatego talenty Gallupa choć genialne, to jednak nie są wystarczające do tego, aby odpowiednio wybrać kandydata do Waszego zespołu. W naszej firmie mamy określone wartości i zostało to sformalizowane w oficjalnym dokumencie, jaki zna każda osoba w zespole. Niestety nikt Ci tyle nie obieca ile potencjalny współpracownik podczas rozmowy rekrutacyjnej. Dlatego sprawdzenie wartości wypada najlepiej w pierwszym okresie zatrudnienia. I dlatego właśnie, warto je mieć spisane, oraz zakomunikowane. Po czymś takim wystarczy tylko obserwować.
Moje talenty
Obiecałem, że się odkryję. Bardzo proszę, oto ja, w kolejności jak pokazało moje ostatnie badanie Gallupa:
- Osiąganie (jedna z moich sentencji życiowych brzmi: życie bez celu jest bez sensu)
- Ukierunkowanie (tak, jestem poukładany i potrzebuję mieć plan na wszystko)
- Rywalizacja (uwielbiam, choć to trudny talent, niektórzy mogą za mną nie nadążyć)
- Poważanie (moja żona się z tego nabija)
- Dyscyplina (jak coś postanowię, to po prostu to zrobię, krok po kroku, każdego dnia, przez wiele dni, aż osiągnę cel)
Posiadam trzy talenty z grupy egzekucyjnej, oraz dwa z grupy wpływu na innych. Jestem doskonałym typem handlowca. Powinienem pracować z celami, szukać konkurentów do rywalizacji. Jestem bardzo profesjonalny i niestety tego samego oczekuję od innych, co w przypadku mojego poważania jest czasami trudnym miksem. I tu podam ciekawy przykład. W okresie pandemii bardzo często otrzymywałem oferty zakupu nieruchomości w cenach lekko mówiąc żenująco niskich. Ponieważ praca jest dla mnie bardzo ważna w życiu, to sprzedając czyjąś nieruchomość wczuwam się, jakby była moja. Na takie więc niemoralne propozycje często odpowiadałem niemoralnie, np: nie stać Pana na naszą nieruchomość. Tak właśnie działa talent poważania.
Talent osiągania działa z kolei w taki sposób, że w tej samej pandemi sprzedałem kilka mieszkań w cenie ofertowej, co sprawiło że zamknąłem usta wielu osobom szukającym okazji życia na niedoli moich klientów. Rywalizacja z kolei sprawiła, że zadzwoniłem do jednego z kolegów z branży, żeby go poinformować, że sprzedałem mieszkanie w tydzień, które on sprzedawał pół roku. Zrobiłem to tylko dlatego, że kilka miesięcy wcześniej on z kolei zadzwonił do mnie informując mnie, że sprzedał ode mnie więcej nieruchomości w 2019 roku. Faktycznie tak było. Gdyby jednak policzyć fakt, że wspólnie z żoną prowadzę dziś już trzy firmy, to łączny wolumen sprzedanych nieruchomości był dwukrotnie wyższy od mojego kolegi. Tak, uwielbiam rywalizację. Na marginesie, cenię i lubię wspomnianego tu Michała. Tak samo jak i ja, jest uważany za jednego z najlepszych agentów nieruchomości segmentu Premium w Warszawie.
Jak moje talenty wpłynęły na zarządzanie firmą?
Odkąd pamiętam zawsze byłem skuteczny w swoich obowiązkach zawodowych. Uzyskałem w swoim życiu tytuł najlepszego handlowca roku w jednym z banków, wygrywałem wiele konkursów na poziomie dyr.regionu, a prowadząc firmę i będąc agentem nieruchomości podobno jestem jednym z najskuteczniejszych na rynku warszawskim. Podobno, niestety w Polsce nie ma oficjalnych danych, a szkoda. Rywalizowałbym.
Dziś będąc bardzo świadomym siebie, świata, procesów życiowych bardzo łatwo zarządzam celami. Zarówno w moim życiu osobistym, jak i zawodowym. Kiedyś się dziwiłem dlaczego wszyscy tak wolno pracują, a czasami wręcz wstydziłem się tego, że znowu zrobiłem coś najszybciej. Dziś wiem, że to jest mój atut, moja największa siła. Dzięki temu, że ja zrobię coś szybciej, zanim inny to wymyśli idziemy jako firma do przodu. Dzięki temu, że kiedy wszyscy oczekiwali na koniec świata w okresie wirusa, ja planowałem sprzedaż kursów online, dziś rozwijam już trzecią firmę. Tak to działa. Moja postawa może być motywacją dla moich współpracowników, głęboko wierzę że tak właśnie jest.
Talenty a rozwój Waszych dzieci
Mamy z Olą córeczkę. Nie mam żadnych planów co do tego, kim zostanie w życiu. Nie interesuje mnie to. Zakładamy oczywiście, że będzie się rozwijać w sposób godny, etyczny i równy obowiązującemu prawu. Ważne dla mnie jest co innego. Chciałbym, aby świadomie wybrała sobie zawód wiedząc, że właśnie tam spełni się mentalnie, oraz wykorzysta swoje naturalne talenty. Aby to się stało w pewnym momencie jej życia, dziś ma sześć lat, będziemy musili zapewnić jej wiedzę, aby stała się świadoma siebie.
Podam Ci przykład. Moje talenty idealnie predysponowały mnie do tego, abym został profesjonalnym sportowcem. Musisz wiedzieć, że przez większą część mojego życia profesjonalnie uprawiałem jakiś sport. Pewnie dlatego jest to dla mnie tak bardzo ważny element budowania zespołu. Gdybym był tego świadomy, może moje życie potoczyłoby się inaczej? W wieku trzydziestu trzech lat porzuciłem karierę menadżerską w bankowości. Ostatnie lata bardzo mnie męczyły. Z perspektywy czasu najlepiej czułem się w roli handlowca prowadzącego jednocześnie zespół sprzedaży. To były czasy, kiedy byłem doradcą bankowym, lub dyrektorem oddziału lub dyrektorem regionu w części Private Banking. W tej ostatniej roli poza zarządzaniem zespołem również aktywnie spotykałem się z klientami. Musisz jednak wiedzieć, że zarządzałem też regionem sprzedaży kilkudziesięciu handlowców, oraz prowadziłem zespół wsparcia dla całej organizacji z poziomu centrali. To były bardzo ciekawe wyzwania zawodowe, a cele jakie przede mną stawiano były jednymi z najbardziej wymagających w moim życiu.
Dziś wiem, że te kolejne etapy mojego rozwoju zawodowego, choć fajnie wyglądały w moim CV, to tak naprawdę nie były do mnie dopasowane, tak w 100%. Pięć lat temu wróciłem więc do korzeni i pracuję jako handlowiec prowadząc jednocześnie nasz zespół sprzedaży. Spełniam się zawodowo, oraz wykorzystuję moje talenty. Czyli połączyłem wiedzę o sobie ze świadomością wykorzystania moich super mocy w pracy zawodowej. Powiedz mi teraz, ilu ludzi na świecie ma taki komfort?
Talenty Gallupa drogą do rozwoju społeczeństwa
Każdy świadomy człowiek wie, że odkrycie siebie, swoich super mocy może podnieść jakość życia. Dotyczy się to również wyboru pracy i współpracowników. Przykład nietrafionej rekrutacji jaki podałem jest również przykładem innej kwestii. Kiedy rozwiązywałem umowę ze wspomnianym współpracownikiem powiedział mi, że odkrył że nie nadawał się do tej pracy od samego początku. Uznał, że jego talenty predysponują go do czegoś innego. Szczerze mówiąc przed rozwiązaniem umowy mieliśmy z Olą podobną refleksję. Niesmak po próbie oszukania nas pozostał do dziś, ale trzymamy za niego mocno kciuki, aby w nowej roli odnalazł wreszcie swoją drogę zawodową. My, jak nikt inny, wiemy jak to jest bardzo ważne.
Bardzo Was zachęcam, abyście poszli drogą rozwoju osobistego i odkryli swoje talenty. Odkryjcie je również w Waszych zespołach, jeśli nimi zarządzacie. Czasami może okazać się, że macie idealnie dopasowane osoby do zadań i czasami okaże się, że jest zupełnie odwrotnie. Nie wspomniałem o tym wcześniej. Badanie można wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło talenty Gallupa i odkryjecie wiele stron, gdzie można zakupić test. Również w języku polskim. Samo badanie zajmuje około godziny, a wynik z opisem naszych talentów otrzymujemy natychmiast. Nic bardziej prostszego.
Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium
Obserwuj mnie w Social Media: Facebook i Instagram i YouTube
Inne, ciekawe artykuły:
- Trzy Rutyny Skutecznego Handlowca – sprawdź i wdróż w swoje życie
- Przepis na Sukces – jak odnieść sukces w branży sprzedażowej
Sprawdź blog pośrednictwa kredytów hipotecznych MBF:
- Przewodnik Kredytowy – strona dedykowana kredytom mieszkaniowym
- Umowa Przedwstępna – przeczytaj zanim podpiszesz cokolwiek
Sprawdź blog agencji nieruchomości MNP:
- Marketing Nieruchomości – jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży?
- Zdjęcia Nieruchomości – dobra sesja sprzedaje
Jestem urodzonym sprzedawcą. Instytut Gallupa wskazał moje talenty jako: Osiąganie, Ukierunkowanie, Rywalizacja, Poważanie, Dyscyplina. Innymi słowy wykonuję zawód w 100% dopasowany do moich naturalnych predyspozycji i jestem skutecznym agentem. Rekord sprzedanych nieruchomość w jednym miesiącu to blisko 10 mln złotych. Najciekawsza transakcja to sprzedaż apartamentu za 4 mln złotych i zakup z tymi klientami domu za 3,5 mln złotych miesiąc później. Pracuję tylko na umowach wyłącznych. Poznaj Moją Super Moc – Sprzedaję 9 na 10 nieruchomości. 30% z nich sprzedaję pierwszego dnia.